ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Vertu Ayxta Fold 5G

Royole FlexPai 2 – elastyczny rywal Samsunga w cenie poniżej 6 tysięcy złotych

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Artykuły

Royole FlexPai 2 został dziś oficjalnie zaprezentowany. To druga generacja elastycznego smartfona, która jest sporo tańsza, niż pokazany ostatnio Samsung Galaxy Fold2. Ciekawe jest to, że producent jako pierwszy wypuścił na rynek tego rodzaju urządzenie, ale dziś niewiele osób o tym pamięta. W końcu Royole za przeciwników w tym wyścigu miał Samsunga, Motorolę i Huawei-a, więc nie dziwne, że jego produkt nie stał się wybitnie popularny. Czy druga jego wersja ma szansę na sukces?

Royole FlexPai 2 oficjalnie

Royole FlexPai 2
Royole FlexPai 2

Elastyczne wyświetlacze w smartfonach dopiero aklimatyzują się na rynku. Wprawdzie mamy na nim już kilku mocnych graczy, którzy zdecydowali się na wypuszczenie tego rodzaju sprzętu, to dalej jest to produkt dla konkretnego odbiorcy. Takiego, który nie obawia się wydać naprawdę dużo i po prostu bawią go nowinki technologiczne. Wśród producentów, którzy starają się nie „wyciągać” z kieszeni użytkowników zbyt dużo, mamy Motorolę z ich nowym Razr 5G, ale także i Samsunga z ich Z Fold2. Oba sprzęty kosztują powyżej 6 tysięcy złotych, ale ich składane ekrany wyglądają inaczej, niż w przypadku opisywanego tutaj modelu od Royole.

Royole FlexPai 2 bliżej do Fold2 czy Mate Xs od Huawei, bo tutaj klient dostaje urządzenie, które po rozłożeniu zmienia się w tablet. Zważywszy na to, że przekątna ekranu ma tutaj prawie 8 cali, to faktycznie mamy do dyspozycji kawał powierzchni roboczej. Wyświetlacz to Cicada Wing 3. generacji, co ma zagwarantować większą trwałość oraz odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Producent zapewnia, że ta generacja charakteryzuje się wyjątkowo płaską powierzchnią po rozłożeniu. Przyrównano to do powierzchni lustra, choć zapewne niewielkie „fałdki” u tak będzie można zaobserwować.

Warto zwrócić także uwagę na sam zawias, który ma ponoć działać wyjątkowo długo. Royole zapewnia, że 1,8 miliona razy będzie można go otwierać i zamykać. Cóż, inni producenci ograniczają się do 200 tysięcy razy, ale widać tutaj bardzo mocno wierzy się w swoje rozwiązanie. Spójrzmy na specyfikację sprzętu.

Zobacz też: Wygląda na to, że Play zostanie sprzedany – w czyje ręce trafi?

Royole FlexPai 2
Royole FlexPai 2

Specyfikacja Royole FlexPai 2

  • Wyświetlacz: Cicada Wing 3. Generacji, przekątna 7,8 cala, rozdzielczość 1440×1920 pikseli, proporcje 4:3
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 865
  • Pamięć RAM: 8/12 GB
  • Pamięć Flash: 256/512 GB
  • Aparaty: 64 Mpix; 16 Mpix (szeroki kąt); 8 Mpix (teleobiektyw); 32 Mpix (selfie)
  • Akumulator: 4450 mAh z szybkim ładowaniem 18 W
  • System: Android 10 z nakładką waterOS 2.0
  • Wymiary: 186,2×133,8×6,5 mm (rozłożony) / 89,4×133,8×12,8 mm (złożony)
  • Waga: około 339 gramów

Co potrafi FlexPai 2?

Patrząc na powyższą specyfikację widać, że mamy tutaj do czynienia z flagowcem. Wizualnie sprzęt przypomina to, co już widzieliśmy na rynku, jeżeli chodzi o ten rodzaj urządzenia. Po złożeniu użytkownik będzie miał dostęp do dwóch niezależnych ekranów, które zwrócone będą na zewnątrz. Trzeba więc wierzyć na słowo w to, że wyświetlacz będzie bardziej odporny na uszkodzenia, bo noszenie urządzenia w kieszeni spodni mogłoby zakończyć się poważnymi problemami.

Royole FlexPai 2
Royole FlexPai 2

Sprzęt postawiono na systemie Android 10, ale z nakładką producenta. Ta ma pozwalać na uruchamianie nawet trzech aplikacji jednocześnie, kiedy FlexPai 2 będzie rozłożony. Widać więc, że multitasking będzie tutaj jedną z ważniejszych funkcji. Kiedy sprzęt będzie złożony, użytkownik będzie miał szybki dostęp do predefinionwanych aplikacji, które pojawią się na krawędzi wyświetlacza. Taki dostęp z pewnością ułatwi pracę w momencie, gdy będzie korzystać się z „klasycznego” wyglądu. Urządzenie po złożeniu nie jest przesadnie grube, bo ma wtedy 12,8 mm. Trzeba jednak założyć, że warto dodać do niego jeszcze odpowiednie etui. Do tego dochodzi sensowny zestaw aparatów, więc na papierze wszystko wygląda dobrze.

Cena FlexPai 2

I tutaj czeka nas miła niespodzianka. Cena Royole FlexPai 2 została bowiem ustalona na 9988 juanów, czyli około 5790 złotych (wersja 8/256 GB). Za mocniejszy model trzeba zapłacić 11588 juanów, a więc około 6720 złotych. Smartfona można zamawiać na oficjalnej stronie producenta, a urządzenie dostępne będzie w trzech wariantach kolorystycznych – Cosmic Gray, Midnight Black oraz Sunrise Gold.

Źródło: Royole / The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy