ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Premiera FNAF: Security Breach — fani zadowoleni

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Dziś swoją światową premierę ma ósma odsłona popularnej serii Five Nights at Freddy’s. Fani cyklu są zadowoleni z poziomu, jaki prezentuje Security Breach.

Five Nights at Freddy’s: Security Breach — premiera

Five Nights at Freddy's: Security Breach już dostępne

Illumix wraz ze ScottGames postanowiło sprezentować fanom survival horroru o pizzerii przedwczesny prezent gwiazdkowy. Najnowsza gra z serii posiada dopisek Security Breach. Wcielamy się w niej Gregory’ego – chłopca uwięzionego nocą w „Mega Pizzapleksie Freddy’ego Fazbeara”.

Gra tematyką nie odbiega od poprzedników, głównym elementem napędzającym rozgrywkę ma być strach przed ścigającymi nas zabójczymi robotami. Five Nights At Freddy’s: Security Breach wystartowało dziś w nocy, zapraszając graczy do stawienia czoła zupełnie nowej załodze animatroników. Jest to ósma gra głównej serii. Mimo tego, że powstało wiele spin-offów po raz pierwszy gracze będą mogli swobodnie wędrować po obiekcie. Dotychczas byli oni głównie przywiązani do biurka z kamerami monitorującymi.

Zobacz też: EA podsumowuje rok — kosmiczne liczby producenta

Twórca gry fabułę najnowszej części przedstawia następująco: Security Breach to pierwszoosobowy survival horror, w którym grasz dzieckiem o imieniu Gregory. Chłopiec utknął w Pizzaplex i musi przetrwać do rana, odkrywając w międzyczasie prawdę o dziwacznych animatronikach, które są zaprogramowani do polowania na intruzów.

Co ciekawe graczom pomoże sam Freddy, który we wcześniejszych odsłonach cyklu był ich głównym przeciwnikiem. Warto także zwrócić uwagę na to, że w większość innych gier gracze wcielali się w postacie dorosłe (głównie jako ochroniarze nocni). W starej tradycji FNAF istnieje teoria, że ​​boty są opętane przez dusze martwych dzieci. Gracze wysnuli więc tezę, że Freddy chroni młodego chłopca, aby ten nie skończył jako maszyna do mordowania.

Gra jest także oparta na starej szkole FNAF, ponieważ Gregory ma dostęp do kamer bezpieczeństwa w budynku. Cała seria to rodzaj horroru, w którym nie możesz walczyć z potworami, ponieważ musisz od nich uciekać i chować się przed niebezpieczeństwem.

FNAF: Security Breach — dane techniczne

Najnowsza gra serii dostępna jest na konsole PS4 i PS5 oraz komputery osobiste. Tytuł można kupić na Steamie, gdzie kosztuje 183,35zł. Wersja konsolowa jest troszkę tańsza, bowiem w PlayStation Store można ją nabyć za 179 złotych.

Gra utrzymana jest w motywach komiksowych. Wymagania systemowe natomiast przedstawiamy w poniższej tabelce.

MINIMALNE:
System operacyjny: Windows 10 (64 bit)
Procesor: AMD Ryzen 5 3600, Core i5 6600K
Pamięć: 8 GB RAM
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1050 Ti
DirectX: Wersja 12
Miejsce na dysku: 80 GB dostępnej przestrzeni

ZALECANE:
System operacyjny: Windows 10 (64 bit)
Procesor: AMD Ryzen 7 2700X, Intel Core i7 4790
Pamięć: 16 GB RAM
DirectX: Wersja 12
Miejsce na dysku: 80 GB dostępnej przestrzeni

Źródło: Rock Paper Shotgun/Steam

Sprawdź najnowsze wpisy