ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Szczyt Cyfrowy ONZ w Polsce

Szczyt Cyfrowy ONZ w Polsce — o czym rozmawiano i ilu było uczestników?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Od 6 do 10 grudnia w Polsce, a konkretnie w Katowicach, trwał Szczyt Cyfrowy ONZ. Uczestnicy wydarzenia rozmawiali o najważniejszych wyzwaniach obecnych we współczesnym internecie. Do udziału zarejestrowało się ponad 10 300 osób.

Szczyt Cyfrowy ONZ w Polsce

Szczyt Cyfrowy ONZ w Polsce

W tym roku miała miejsce 16. edycja Szczytu Cyfrowego ONZ (IGF — Internet Governance Forum). Polska po raz pierwszy była gospodarzem tego wydarzenia. Do Międzynarodowego Centrum Kongresowego przyjechało 2688 osób. Kolejne kilka tysięcy osób uczestniczyło w wydarzeniu przez internet. Organizatorzy, czyli Kancelaria Premiera i NASK, postawili na hybrydową formę wydarzenia.

Hasłem tegorocznej edycji był Zjednoczony Internet. Przedstawiciele firm, rządów, organizacji pozarządowych, środowisk naukowych i akademickich — to goście, którzy odwiedzili szczyt. Po raz pierwszy w historii wydarzenia odbył się też cyfrowy Szczyt Młodych – IGF Youth Summit. Jego uczestnicy to młodzi ludzie z całego świata, którzy dyskutowali o tych samych wyzwaniach, które były przedmiotem debaty na głównych panelach IGF. To m.in. odporność instalacji przemysłowych na cyberataki, międzynarodowa współpraca w dziedzinie zwalczania przestępczości w sieci, ochrona prywatności i danych osobowych, przeciwdziałanie dezinformacji, zrównoważony rozwój.

Czytaj także: Polacy nie ufają sprzedawcom w internecie — pokazują to te dane

Jednym z efektów szczytu jest dokument z rekomendacjami dla autorów strategii i polityki publicznej na całym świecie. Wciąż trwają jednak prace nad jego ostatecznym kształtem. Jednocześnie uczestnicy Szczytu Młodych przyjęli swoje oddzielne cele do zrealizowania przez najbliższy rok do czasu kolejnego szczytu IGF. Ten odbędzie się w przyszłym roku w Addis Abebie, czyli stolicy Etiopii.

źródło: NASK

Sprawdź najnowsze wpisy