ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Kasowanie numeru telefonu z Google

Nowe funkcje Gmaila! Te rzeczy mogą przydać ci się na co dzień

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Aplikacja Gmail od firmy Google wprowadziła wielką aktualizację! Teraz za jej pośrednictwem można wykonywać podstawowe działania, które od lat można robić w dużo mniej zaawansowanych aplikacjach. Gmail połączenia wideo oraz głosowe.

Nowe funkcje w Gmail — wideokonferencje, czyli to na co każdy czekał!

Połączenia głosowe i wideo w nowej aplikacji Gmail

Google poinformowało swoich użytkowników o nowości w aplikacji Gmail. Jest to możliwość wykonania połączenia głosowego i wideo. Aktualizacja trafiła zarówno na urządzenia z systemem Android jak i iOS. Co ciekawe funkcja została po raz pierwszy ogłoszona już we wrześniu. Jednakże to 6 grudnia została ona udostępniana każdemu, kto ma konto w Google Workspace, G Suite lub prywatną pocztę Google. Ta prosta, a zarazem bardzo potrzebna aktualizacja ułatwi życie każdemu posiadaczowi Gmaila.

Oczywiście wcześniej można było nawiązywać takie połączenia z aplikacji Gmail. Wtedy było to, jednak związane z wysyłaniem zaproszenia do rozmowy wideo w Google Meet, co wydaje się przesadą w przypadku rozmowy jeden na jednego. Teraz w prawym górnym rogu każdego czatu prywatnego będą proste ikony słuchawki i kamery, które można wykorzystać do połączeń.

Zobacz też: Chrome w końcu traci udział w rynku na rzecz Edge!

Jest to zdecydowanie bardzo prosty dodatek, ale wspiera on cel Google, jakim jest uczynienie Gmaila centrum wszystkich usług komunikacyjnych. Post Google mówi, że zostaniesz przekierowany do aplikacji Gmail, nawet jeśli rozpoczniesz połączenie z aplikacji Google Chat. Jak zauważył we wrześniu Dieter Bohn, e-maile zajmują teraz tylko jedną z czterech kart w obecnej aplikacji Gmail, obok Chat, Spaces i Meet.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy