ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Google Doodle Święto niepodległości

W Święto Niepodległości Google wita Polaków okazjonalną grafiką

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

11 listopada w Polsce obchodzimy Święto Niepodległości — podobnie jak w ubiegłych latach, Google przygotowało okolicznościową grafikę Doodle. Wyświetla się ona w popularnej wyszukiwarce na miejscu, w którym na co dzień widnieje jej standardowe logo. Zobaczcie, jak wygląda.

Google Doodle na Święto Niepodległości

Na powyższej grafice możecie zobaczyć obrazki Doodle przygotowane przez Google na 11 listopada w tym roku, a także w latach 2019 i 2020. Jak widać, zmiany są naprawdę niewielkie, a wszystkie trzy grafiki są do siebie bardzo podobne. W przeszłości zdarzało się, że popularna wyszukiwarka bardziej zaskakiwała swoich użytkowników, np. umieszczając w Doodlu bociana.

Google zmieniło logo na głównej stronie swojej wyszukiwarki, ale to nie wszystko. Jeszcze inną grafikę nawiązującą do dzisiejszego święta zobaczymy w lewym górnym rogu, przeglądając wyniki wyszukiwania. Napis Google jest czerwony, a literki o zastępuje biało-czerwona flaga. Zapewne będzie to tak wyglądać do końca dnia.

Czytaj także: Pet Portraits od Google pomoże znaleźć sobowtóra waszego zwierzaka

Google Doodles to okolicznościowe obrazki, które zastępują tradycyjne logo Google w wyszukiwarce internetowej podczas ważnych wydarzeń, świąt, rocznic. Dzisiejsza grafika ma charakter lokalny — wyświetla się tylko użytkownikom z Polski. Na stronie Google Doodles użytkownicy mogą się zapoznać z krótkim opisem Święta Niepodległości oraz z życzeniami od internetowego giganta.

Sprawdź najnowsze wpisy