ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google pet portraits

Pet Portraits od Google pomoże znaleźć sobowtóra waszego zwierzaka

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Google udostępniło Pet Portraits, czyli funkcję, która pozwala odnaleźć podobiznę zwierzaka na dziełach sztuki. Jedno kliknięcie wystarczy, by rozpocząć wyszukiwanie sobowtóra psa, kota, królika, rybki, ptaka czy konia. Jak dokładnie działa nowa funkcja?

Google Pet Portraits

Żeby skorzystać z Pet Portraits, należy otworzyć aplikację Google Arts & Culture na smartfonie z Androidem lub iOS, a następnie kliknąć przycisk tęczowego aparatu w dolnej części ekranu. Oczywiście w kadrze powinien znajdować się nasz zwierzak.

Algorytm widzenia komputerowego od Google rozpozna, gdzie znajduje się nasz pupil i odpowiednio przytnie obraz. Następnie uczenie maszynowe dopasuje fotografię do jednego z kilkudziesięciu tysięcy dzieł sztuki, które przypominają naszego zwierzaka. Choć to tylko króliczek, Grey już realizuje swoje pasje. Prawie nigdy nie reaguje na „Grey” i rozważa oficjalną zmianę imienia na „chodź, zjedz”. Być może właśnie dlatego, został w aplikacji połączony z królikami przygotowującymi się do powitania jesiennych zbiorów — tak Google opisuje środkową fotografię z powyższej grafiki. Szary królik siedzący na dywanie został dopasowany do dzieła sztuki z Rijksmuseum.

Czytaj także: Google twierdzi, że wolny skaner linii papilarnych to zaleta, a nie wada

Google zachęca, by dzielić się zdjęciami pupila w sieci, dodając hashtag #PetPortraits. Można udostępnić pojedynczy obraz lub wybrać kilka i stworzyć z nich animację GIF.

źródło: Google Polska

Sprawdź najnowsze wpisy