ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Allegro przewidywany termin dostawy

Allegro przejmuje Mall Group — gigant e-commerce ma być jeszcze silniejszy

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Allegro poinformowało o planowanym połączeniu z Mall Group — jedną z największych grup Europy Środkowo-Wschodniej. Polski gigant e-commerce przejmie także WE|DO. Finalizacja transakcji prawdopodobnie nastąpi w pierwszym półroczu przyszłego roku.

Allegro przejmuje Mall Group i WE|DO

Allegro Mall Group

Jak informuje Allegro, przejmowany biznes obejmuje aktywa e-commerce Grupy Mall oraz aktywa logistyczne WE|DO w Czechach, Słowacji, Węgrzech, Słowenii, Chorwacji i Polsce. Łączna kwota transakcji to 881 mln euro.

Przez dwie dekady Allegro stało się dla konsumentów w Polsce ulubionym miejscem robienia zakupów.online. Wspólnie z Grupą Mall będziemy mogli nie tylko podnieść jakość codziennego życia 18 mln klientów, których już obsługujemy, ale także dotrzeć z naszą ofertą do innych części Europy mówi François Nuyts, prezes Allegro. Wspólna baza będzie miała 135 tysięcy sprzedawców, powstanie też wiele wersji językowych platformy. Allegro chce być dzięki transakcji liderem w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Po ponad siedmiu latach budowania silnej pozycji na rynku e-commerce w Czechach i regionie CEE, cieszę się, że znaleźliśmy tak silnego partnera jak Allegro do dalszego rozwoju Grupy Mall mówi Jakub Havrlant, Przewodniczący rady w Grupie Mall, Prezes i założyciel Rockaway Capital.

Czytaj także: Nie podoba Ci się Menu Start w Windows 11? Odpicuj je na lepsze!

Zanim transakcja zostanie sfinalizowana, potrzebne są odpowiednie zgody od organów antymonopolowych i organów nadzoru. Wszystkie formalności powinny zostać załatwione w pierwszej połowie 2022 roku.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy