ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Menu Start Windows 11 Windows 10

Nie podoba Ci się Menu Start w Windows 11? Odpicuj je na lepsze!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Windows 11 jest z nami od miesiąca. Za kilka dni podzielę się z Wami moimi wrażeniami z użytkowania tego systemu. Jednym z obszarów, który mi się nie podoba jest właśnie Menu Start. Jeśli Tobie także nie odpowiada Menu Start w Windows 11, to masz szansę je zmienić za pomocą świetnego narzędzia.

Dlaczego, nie podoba się Menu Start w Windows 11?

Projektując Menu Start w Windows 11 ktoś miał dobry pomysł, jednak wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Dolna część tego obszaru jest chyba najbardziej schludna i użyteczna. Znajdziemy tu bowiem ustawienia profilu użytkownika i opcję wyłączania systemu. Można też w Ustawieniach dołożyć dodatkowe funkcje widoczne obok guzika włączania jak np. pobrane pliki.

Zobacz także: Drugi sezon Squid Game nabiera kształtów – wszystko, co wiemy o kontynuacji hitu Netflixa!

Menu Start w Windows 11

Na pewno chaotycznie i nieczytelnie wygląda lista przypiętych aplikacji. Jest ich zbyt wiele, a ikony są za małe. Nie zrozumcie mnie źle – lubię małe ikony np. na Pasku Zadań – wyglądają świetnie, jednak w Menu Start wprowadzają chaos. Za każdym razem, gdy szukam pożądanego programu, zajmuje mi to trochę czasu, na pewno więcej niż powinno.

Aplikacja Start 11 odpicuje Menu Start

Menu Start

Na pomoc przychodzi aplikacja Start 11. Jej najważniejsze funkcje to:

  • Możliwość wybrania jednego z kilku układów Menu Start,
  • Opcja ustawienia Paska zadań na górze lub na dole,
  • Możliwość zmiany koloru, przezroczystości i narożników Menu Start,
  • Opcja kontrolowania odstępów oraz siatek ikon,
  • Możliwość dostosowania rozmycia, koloru i przezroczystości Paska Zadań.

Ponadto program umożliwia zastąpienie Menu Start wersją klasyczną. Możesz wybrać jeden z kilku stylów, takich jak Windows 7, Windows 10 lub jedną z nowoczesnych adaptacji menu, które są świeże i znajome. Możesz także przywróć brakujące funkcje z poprzednich wersji systemu Windows, takie jak przeniesienie paska zadań na górę ekranu lub menu kontekstowego paska zadań w stylu Windows 10. Program pozwala także uwolnić bardziej zaawansowane i zintegrowane środowisko wyszukiwania, które pozwoli Ci skoncentrować się na treści.

Menu Start w Windows 11

Wreszcie Start 11 to rozbudowane opcje dostosowywania, które pozwalają zmieniać style, kolory, przezroczystość, łącza skrótów, zaokrąglone lub kwadratowe rogi i wiele więcej. Możesz przejąć kontrolę nad paskiem zadań, dostosowując jego rozmiar, kolor, rozmycie i nie tylko, aby dopasować go do spersonalizowanego Menu Start. Możesz nawet przesunąć przycisk Start na środek lub w lewo, lub zmienić sposób, w jaki przycisk Start reaguje na kliknięcia, naciśnięcia klawiszy i nie tylko.

Menu Start

W samym Menu Start możesz z kolei zmienić style siatki ikon, aby znaleźć odpowiednią konfigurację dla swojego przepływu pracy — zachowując np. kompaktowość i minimalizm.

Różne wersje aplikacji

Start 11 to naprawdę świetna aplikacja, ma jednak pewną wadę – nie jest darmowa. Użytkownik może pobrać program i wypróbować go przez 30 dni za darmo. Po tym czasie należy jednak wybrać którąś z dostępnych opcji, które jednak nie są aż tak drogie:

  • Jedna instalacja 30,99 zł,
  • 5 aktywnych instalacji – 77,99 zł,
  • Wersja z dodatkowym pakietem programów – 258,99 zł.

Źródło: stardock

Sprawdź najnowsze wpisy