ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Dysk Google z poprawionym wyszukiwaniem

Google testuje łatwiejszy sposób wyszukiwania plików w swoim dysku

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Opcja wyszukiwania w Dysku Google jeśli mamy na nim dużą ilość plików nie działa zbyt dobrze. Wpisanie frazy, która teoretycznie powinna od razu wyrzucić wymagany plik, często zwodzi na manowce, albo proponuje zbyt dużo wyników. Aż dziwne, że mowa jest tu o firmie, której powstanie wręcz opiera się na wyszukiwaniu konkretnej frazy. Na szczęście ma się to zmienić.

Dysk Google z poprawionym wyszukiwaniem

Dysk Google z poprawionym wyszukiwaniem

Czerpiąc inspirację z Gmaila, Google ma zamiar rozwiązać ten problem, wprowadzając nowy zestaw filtrów pod paskiem wyszukiwania. Te pozwolą użytkownikom szybko i łatwo doprecyzować każde zapytanie. Jak widać z GIF-a, który firma udostępniła, można ograniczyć wyniki według typu pliku, daty modyfikacji, czy lokalizacji. Wbrew pozorom nie jest to jednak nowość. Google Drive oferuje już sposób na filtrowanie plików, jednak firma ukryła tę funkcję za podmenu, do którego można uzyskać dostęp, dotykając prawej ikony na pasku wyszukiwania. Można więc śmiało powiedzieć, że większość ludzi prawdopodobnie nie wie, że taka funkcja w ogóle istnieje.

Zobacz też: Ten robot pająk będzie przemierzał najmroczniejsze zakamarki Australli

Teraz  jednak nowe filtry wyszukiwania staną się niemożliwe do przeoczenia. Warto tu dodać, że funkcja ta jest obecnie jedynie w fazie testów beta. Tym samym na jej wprowadzenie będziemy musieli nieco jeszcze poczekać, co jest dość dziwne, ponieważ chodzi tylko o wyciągnięcie istniejących mechanizmów bardziej na zewnątrz. Z drugiej strony można mieć nadzieję, że w takim wypadku testy nie potrwają szczególnie długo.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy