ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Bezpieczne konto Orange

Bezpieczne Konto w Orange — opcja dla tych, którzy mają w rodzinie seniora lub dzieci

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Orange posiada w swojej ofercie usługę Bezpieczne Konto. To przydatne rozwiązanie dla osób, które mają w rodzinie kogoś wymagającego pomocy w obsłudze telefonu w Orange na kartę. Może to być np. dziecko lub senior.

Bezpieczne Konto w Orange — jak to działa?

Bezpieczne konto Orange

Dopełnienie formalności związanych z posiadaniem telefonu na kartę dla większości z nas nie jest niczym skomplikowanym. Wystarczy pamiętać o doładowaniu konta (można to zrobić np. z poziomu aplikacji banku) i ew. o aktywacji odpowiednich pakietów w aplikacji operatora lub za pomocą specjalnych kodów. Jeśli jednak mamy w rodzinie np. seniorów, to możliwe, że nie radzą sobie oni do końca z takimi czynnościami. Wtedy pomocna będzie usługa Bezpieczne Konto.

Dzięki usłudze będziemy otrzymywać komunikaty SMS o ważnych zdarzeniach dotyczących numeru należącego np. do naszej babci (kończąca się ważność konta, brak środków na koncie). Pozwoli nam np. na doładowanie konta bliskiej osoby, zanim utraci ona możliwość kontaktowania się z innymi.

Usługa jest bezpłatna. Żeby ją aktywować, osoba chcąca otrzymywać powiadomienia powinna wysłać SMS-a pod numer 80550, wpisując w treści numer telefonu, dla którego chce otrzymywać informacje (format XXXYYYZZZ). Osoba zapraszana dostanie wtedy wiadomość z numeru 80550 z zapytaniem o zgodę. Powinna wtedy odpisać TAK na otrzymanego SMS-a. Obie strony otrzymają potwierdzenie połączenia numerów.

Czytaj także: Poczta Polska będzie miała swoją aplikację mobilną – rychło w czas

Odbiorca komunikatów może przyłączyć dowolną liczbę numerów i sprawdzać saldo oraz ważność środków na kontach, do których otrzymał dostęp. Parę numerów można w dowolnym momencie rozłączyć. Co istotne, numer odbiorcy komunikatów musi być numerem na kartę lub abonament w Orange.

źródło: Blog Orange

Sprawdź najnowsze wpisy