ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Sejmomierz

Sejmomierz — dzięki tej aplikacji sprawdzisz, jak pracuje twój poseł

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

W sieci pojawił się Sejmomierz. To aplikacja na smartfony, za pomocą której w prosty sposób można sprawdzić aktywność dowolnego posła. Oprócz tego narzędzie daje dostęp do innych ciekawych danych związanych z pracą parlamentu. Sprawdziliśmy, jak działa.

Sejmomierz, czyli aplikacja, która pozwala wiedzieć więcej

Taki komunikat zobaczymy, gdy spróbujemy otworzyć Sejmomierz na komputerze.

Wiele mówi się o tym, jak ważne jest uczestniczenie w wyborach. To istota demokracji: obywatele sami wybierają swoich przedstawicieli, którzy następnie sprawują w ich imieniu władzę. Jeśli chcemy dokonywać słusznych wyborów, powinniśmy także zwracać uwagę na to, jak pracuje polityk, na którego głosowaliśmy: czy jest obecny na głosowaniach, jak często ma wystąpienia na sejmowej mównicy i ile interpelacji złożył.

Takie dane są jawne, jednak mało kto ma czas i ochotę, by wyszukiwać je na stronach Sejmu, a następnie analizować i porównywać. Z pomocą przychodzi jednak aplikacja Sejmomierz. Jej twórcy w prostym i przejrzystym narzędziu zawarli dane na temat pracy Sejmu i aktywności poszczególnych polityków. Algorytmy automatycznie analizują tysiące informacji ze stron sejmowych, a my jako odbiorcy mamy podane pogrupowane dane w przejrzystej formie. Na tym jednak nie koniec. Jeśli wiemy, że nasz poseł nie zajmuje się problemem, który obiecał rozwiązać, to dzięki aplikacji możemy go zaczepić za pomocą linku do jego mediów społecznościowych — czytamy w komunikacie prasowym.

Postanowiliśmy sprawdzić osobiście opisywaną aplikację. Daje ona dostęp do dosyć podstawowych danych, jednak znajdziemy wśród nich interesujące statystyki. Trzeba przyznać, że informacje w Sejmomierzu są czytelne i podane w bardzo przystępny sposób. Powyżej możecie zobaczyć zrzuty ekranu z aplikacji, które wykonaliśmy podczas korzystania z niej.

Czytaj także: Amazon Fire TV oficjalnie wchodzi do Polski – Stick i Stick 4K Max w niezłej cenie

Aplikacja działa tylko na smartfonach, ale nie musimy niczego instalować. Wystarczy otworzyć stronę sejmomierz.pl w przeglądarce. Za funkcjonalność i komunikację programu odpowiada agencja Grey. Stroną merytoryczną zajmuje się Stowarzyszenie 61/MamPrawoWiedziec.pl.

źródło: informacja prasowa / mat. własne

Sprawdź najnowsze wpisy