ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Amazon Fire TV Stick

Amazon Fire TV oficjalnie wchodzi do Polski – Stick i Stick 4K Max w niezłej cenie

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Amazon Fire TV oficjalnie wchodzi na międzynarodowe rynki, a w tym i do Polski. Można już zamawiać w przedsprzedaży Amazon Fire TV Stick oraz Fire TV Stick 4K Max, czyli nowoczesne przystawki do telewizorów. Dzięki nim nie trzeba będzie posiadać odbiornika Smart TV, ponieważ niewielkim kosztem go uzyskamy.

Amazon Fire TV w Polsce

Amazon Fire TV Stick

Dobra informacja jest taka, że międzynarodowe wersje Amazon Fire TV będą miały interfejs w języku polskim. To z pewnością ułatwi życie wielu osobom, które zastanawiały się nad zakupem właśnie tego sprzętu. Do wyboru będą dwa urządzenia, a do każdego z nich dołączony zostanie pilot Alexa Voice Remote. Jednak w przypadku asystenta głosowego, to wydawać mu polecenia będzie można tylko w języku angielskim.

Do tej pory sprzedaliśmy ponad 100 milionów urządzeń Fire TV na całym świecie, a teraz z przyjemnością udostępniamy międzynarodowe wersje Fire TV Stick 4K Max i Fire TV Stick klientom w Polsce. Nieustannie szukamy sposobów na ulepszenie obsługi Fire TV na całym świecie, a teraz oferujemy również konsumentom w Polsce możliwość korzystania z ekranu głównego w języku polskim z uproszczonym menu, nowymi ulubionymi aplikacjami, dostępnymi lokalnie oraz po raz pierwszy – Alexą w języku angielskim.

Emma Gilmartin, Director, Fire TV & Tablets Europe.

Zobacz też: Amazon Prime w Polsce – 49 złotych za rok i masz prawie wszystko.

Korzystając z rozwiązania od Amazon, będzie można korzystać z takich serwisów jak: Netflix, Prime Video, Apple TV czy YouTube. Do tego dochodzą platformy – Player, CANAL+, Polsat Go, Polsat Box Go, WP Pilot czy CDA TV. Oczywiście jest także coś dla tych, co lubią muzykę, czyli stacje radiowe na żywo czy podcasty za pośrednictwem m.in. Amazon Music i Spotify.

Fire TV Stick 4K Max

Amazon Fire TV Stick

Co oferuje bardziej „wypasiona” wersja sticka? Tutaj mamy mieć odtwarzanie multimediów w 4K Ultra HD z obsługą Dolby Vision oraz Dolby Atmos. Do tego dochodzi także Wi-Fi 6, a sprzętem ma zarządzać czterordzeniowy procesor 1,8 GHz i 2 GB RAM. Za ten sprzęt Amazon życzy sobie 309,99 złotych. Przedsprzedaż już wystartowała, ale samo urządzenie dostępne będzie od 17 listopada. Można znaleźć je TUTAJ.

Fire TV Stick

Amazon Fire TV Stick

Jedno z najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się urządzeń do streamingu zostało wycenione na 199,99 złotych. Fire TV Stick także można już zamawiać (TUTAJ), ale do nabywców trafi również po 17 listopada. Tutaj mamy rozdzielczość Full HD (1080p Full HD przy 60 klatkach na sekundę) oraz obsługę dwuzakresowego Wi-Fi. Nie zabrakło też wsparcia dla Dolby Atmos.

Źródło: Amazon Polska

Sprawdź najnowsze wpisy