ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
oppo skladany smartfon listopad

Kolejna firma ma wkroczyć na rynek składanych smartfonów i to w przyszłym miesiącu!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Z jednej strony rynek składanych smartfonów stale się rozwija, choć ogólna sytuacja na świecie wyraźnie go spowalnia. Efektem jest mniejsza chęć firm do kombinowania z czymś niesprawdzonym. Tak niektórzy wciąż odbierają składane smartfony, które nadal pozostają ryzykowne w stosunku do tradycyjnych modeli. Niemniej kiedyś trzeba podjąć ten krok i taki model ma ostatecznie pokazać kolejny producent. W końcu składany smartfon od OPPO ma szansę ujrzeć światło dzienne.

Długo czekaliśmy, ale może w końcu się doczekamy, czyli OPPO szykuje składanego smartfona

Oppo X 2021 wrażenia

Niektórzy mogą pomyśleć, że przecież OPPO już dawno pokazało coś na wzór składanego smartfona, czyli OPPO X (2021), którego mieliśmy przyjemność obsługiwać. Niemniej to po pierwsze prototyp, a po drugie wciąż mowa jest o składanym, a nie rozwijanym modelu. Oczywiście niektórzy woleliby urzeczywistnienia właśnie formy rozwijanej, ale nic jeszcze nie zostało wykluczone. W Chinach pojawiło się wiele plotek i znaków na niebie oraz ziemi, które wskazują, że OPPO może w listopadzie pokazać swój pierwszy składany smartfon. Nie będzie to tylko prototyp, a faktycznie propozycja skierowana bezpośrednio do konsumentów.

Wraz z tą informacją do Sieci przedostało się co nieco plotek na temat specyfikacji tego smartfona. Przede wszystkim ma on zostać wyposażony w 8-calowy, elastyczny wyświetlacz (LTPO) z podniesioną częstotliwością odświeżania obrazu do 120 Hz. Jego producentem prawdopodobnie będzie Samsung. Za moc obliczeniową ma odpowiadać Snapdragon 888, który dosyć szybko może się zdezaktualizować. W końcu na grudzień przewidywana jest premiera nowej, flagowej jednostki Qualcomma. Sam składany smartfon OPPO prawdopodobnie pojawi się na półkach sklepowych właśnie pod koniec roku. Niemniej idźmy dalej, bo to nie koniec plotek. Pojawiają się jeszcze wzmianki o czytniku linii papilarnych na krawędzi oraz aparatach. Główny wykorzysta matrycę 50 MPx od Sony (IMX766), a za ujęcia selfie będzie odpowiadać sensor 32 MPx.

Zobacz też: Nowy iPhone SE, czyli wszystko według sprawdzonej formuły.

Oczywiście w składanych smartfonach ogromne znaczenie ma oprogramowanie. Nikt nie będzie narzekał na brak mocy obliczeniowej, jeśli OPPO zaoferuje rozbudowane możliwości wykorzystania elastycznego panelu. Czy tak ostatecznie się stanie? Poczekajmy na pierwsze, oficjalne zapowiedzi, a później na sam telefon.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy