iPhone SE 3

Nowy iPhone SE, czyli wszystko według sprawdzonej formuły

3 minuty czytania
Komentarze

Na rynku dostępny jest obecnie iPhone SE drugiej generacji. Jest on swego rodzaju połączeniem iPhone 8 z modelem 11. Z tego pierwszego odziedziczył obudowę, a z drugiego procesor. W przeciwieństwie do flagowych urządzeń, Apple nie prezentuje co roku nowej generacji SE. Firma pracuje jednak nad kolejną wersją. Kolejna plotka głosi, że iPhone SE 3 będzie wyglądał jak iPhone XR, ale z Touch ID i będzie ostatnim smartfonem Apple z ekranem LCD.

Zobacz także: Nowy MacBook Pro pokazany – to trochę powrót do przeszłości

Nowy iPhone SE, czyli wszystko według sprawdzonej formuły

Najnowsze raporty wyjaśniają, że ​​projekt trzeciej generacji iPhone SE jest oparty na modelu iPhone XR i będzie wyposażony w skaner linii papilarnych Touch ID wbudowany w boczny przycisk. Takie rozwiązanie firma z Cupertino stosuje już w iPadzie Air oraz nowym mini. Zobaczymy także wyświetlacz LCD, chip A15 Bionic, i łączność 5G. W raporcie zauważono, że urządzenie ma być ostatnim smartfonem firmy Apple z wyświetlaczem LCD, a wszystkie przyszłe iPhone’y przejdą na ekrany OLED lub inne, bardziej zaawansowane technologie wyświetlania.

iPhone SE 3

MyDrivers przyznało, że to twierdzenie stoi w sprzeczności z innymi niedawnymi twierdzeniami, że iPhone SE trzeciej generacji będzie kontynuował projekt obecnego modelu. Obecnie dostępny telefon ma ten sam projekt, co wycofany iPhone 8, ze skanerem linii papilarnych Touch ID wbudowanym w przycisk Home.

iPhone SE 3 jak iPhone XR

Plotki dotyczące projektu następnego iPhone’a SE są czasem wykluczające się, a pogłoski z wiarygodnych źródeł, takich jak Ming-Chi Kuo i Ross Young, początkowo mówiły, że urządzenie będzie wyposażone w wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala, taki jak w iPhone XR, ale z Touch ID w przycisku. W tym roku Kuo i Young wycofali te oczekiwania, mówiąc, że trzecia generacja iPhone’a SE będzie miała ten sam wygląd, co obecny model z przyciskiem Home. Nie wydaje się to jednak szczególnie możliwe, chyba że spółka liczy na ostatnich wielbicieli designu sprzed lat.

Duże zamieszanie wokół nowego SE można wyjaśnić tym, że 6,1-calowy model może być czwartą generacją iPhone SE, albo jeszcze innym tanim modelem. Young spodziewa się, że SE czwartej generacji zostanie wprowadzony na rynek w 2023 roku, wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala i przedni aparat w dziurze w ekranie.

Kiedy premiera nowego SE?

MyDrivers powiedział, że trzecia generacja iPhone’a SE zostanie podobno wypuszczona wiosną 2022 roku i otrzyma od 64 GB pamięci masowej i taką samą cenę jak obecny model. Dodajmy, że MyDrivers ma mieszane osiągnięcia jeżeli chodzi o plotki na temat sprzętu Apple. Chociaż witryna błędnie sugerowała, że ​​iPhone 7 Plus będzie faktycznie nazywany „iPhone Pro”, a iPad Air czwartej generacji zostanie wprowadzony na rynek w marcu 2021 roku. Słusznie jednak przewidziała, że ​​iPhone 7 będzie dostępny z maksymalnie 256 GB pamięci, że iPad Pro trzeciej generacji będzie zawierał układ 7 nm z ośmioma rdzeniami, a iPad Air czwartej generacji będzie wyposażony w większy wyświetlacz, układ Bionic A14, złącze Smart Connector z obsługą klawiatury Magic Keyboard, port USB-C i głośniki stereo.

Źródło: MacRumors

Motyw