ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Kraje żądają od Twittera usunięcia danych

Twitter pozwoli teraz pozbyć się uciążliwych obserwujących w mniej brutalny sposób

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Do wielu funkcji, które przetestował i wydał Twitter w tym roku, Twitter doszła kolejna. Serwis właśnie dał swoim użytkownikom możliwość lepszej kontroli, kto obserwuje ich konta bez podejmowania drastycznych kroków lub wywoływania niepożądanej uwagi. Otóż można komuś cofnąć obserwowanie nas, bez jednoczesnego nakładania blokady na jego konto. Dzięki temu nie dość, że tego nie zauważy, to może przegapić także sam fakt cofnięcia nas z obserwowanych.

Miękka blokada na Twitterze

Miękka blokada na Twitterze

Używanie blokady na Twitterze to dość drastyczny krok, który może przynieść osobom publicznym więcej problemów, niż utrzymywanie toksycznych obserwujących. Wszystko przez to, że taka osoba szybko sobie zda sprawę z tego, co się stało. Dlatego też Twitter wprowadził nową opcję nazywaną miękką blokadą. Ta pozwala użytkownikom na ciche usunięcie obserwatora, jednak nie nakłada na niego blokady. Przy okazji ktoś taki nie otrzyma żadnego powiadomienia na ten temat. Oczywiście jeśli wyszuka nas na Twitterze, to znów będzie mógł zacząć nas obserwować. 

Zobacz też: Poniedziałkowa aktualizacja biblioteki Netflixa. Dodano aż 15 nowości w sam raz na początek tygodnia!

Twitter po raz pierwszy ogłosił test funkcji na początku września, opisując ,iękka blokadę jako funkcję kurateli. Opcja usunięcia obserwatora znajduje się w tym samym menu, gdzie można zablokować lub wyciszyć konto. Oczywiście to może co bardziej uciążliwym osobom ułatwić zadanie. Ktoś taki będzie mógł bowiem sam wycofać dany profil z obserwowanych, a następnie oskarżyć jego autora o stosowanie techniki miękkiej blokady. Wtedy jednak będzie jedynie słowo przeciwko słowu.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najnowsze wpisy