NASA SpaceX i Amazon stworzą SATCOM

NASA reorganizuje się, aby przygotować się na przyszłe misje na Księżyc i Marsa

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Kierownik NASA Bill Nelson, dążąc do idealnego powrotu na Księżyc w 2024 roku, tworzy dwie nowe dyrekcje misji. W ten sposób agencja rozdziela istniejącą Dyrekcję Misji Eksploracji i Operacji Ludzkich na Dyrekcję Misji Rozwoju Systemów Eksploracji (ESDMD) i Dyrekcję Misji Operacji Kosmicznych. NASA twierdzi, że zmiana ta jest odpowiedzią na rosnącą liczbę misji prowadzonych na niskiej orbicie okołoziemskiej, a także na plany związane z eksploracją głębokiego kosmosu w przyszłości.

Reorganizacja NASA

Reorganizacja NASA

Ogłoszono również, kto będzie kierował tymi jednostkami. Jim Free, weteran NASA, który pracuje w agencji kosmicznej od 1990 roku, jest nowym zastępcą administratora ESDMD, podczas gdy Kathy Lueders obejmie analogiczne stanowisko w Dyrekcji Misji Operacji Kosmicznych. Zanim Lueders została pierwszą kobietą w historii, która nadzorowała ludzkie loty kosmiczne w NASA, zarządzała programem Commercial Crew. Jeśli chodzi o to, czym będą zajmować się te dwie jednostki, ESDMD będzie nadzorować rozwój programów krytycznych dla Projektu Artemis i ostatecznie załogowych lotów kosmicznych na Marsa. W tym samym czasie jego odpowiednik skupi się na operacjach startowych, w tym tych dotyczących Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, z myślą o późniejszych misjach na Księżyc.     

Zobacz też: Samsung ogłasza zwrot do 300 zł przy zakupie Galaxy Watch4 lub Galaxy Watch4 Classic

Według NASA reorganizacja ma na celu spojrzenie w przyszłość na następne 20 lat. Nowa struktura pozwoli jednej jednostce skupić się na lotach kosmicznych z udziałem ludzi, podczas gdy druga będzie budować przyszłe systemy kosmiczne. W ten sposób, jak twierdzi agencja, będzie istniał stały cykl rozwoju i operacji, który pomoże jej w osiągnięciu celów eksploracji kosmosu.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy