Gry z PlayStation i Nintendo w bazie GeForce Now

Tytuły Nintendo i PlayStation zauważone w bazie danych Nvidia GeForce Now

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Podczas próby odnalezienia gier usuniętych z GeForce Now, użytkownik o pseudonimie Ighor July znalazł w bazie danych Nvidii kilka niespodzianek. Poza grami na PlayStation 4/5 i Nintendo Wii niedostępnymi dla PC Ighor znalazł także odniesienia do Dolphina — emulatora Nintendo GameCube/Wii dla PC i platform mobilnych. Biorąc pod uwagę politykę Nintendo dotyczącą jej marek własnych, jest to niezwykle zaskakujące odkrycie.

Gry z PlayStation i Nintendo w bazie GeForce Now

Gry z PlayStation i Nintendo w bazie GeForce Now

Ighor odnalazł wpisy w bazie danych już cztery miesiące temu, ale po braku odpowiedzi od Nvidii postanowił opublikować swoje odkrycia. Dokonał go, wykorzystując adres URL serwera odpowiedzialnego za obsługę żądań sieciowych, który znajduje się w pliku console.log aplikacji. Bawiąc się z edytorem GraphQL, Ighor był w stanie pobrać ponad 18 tysięcy wyników. Dzięki nim był w stanie sprawdzić, jakie gry kryją się w bazie danych i znalazł tam tytuły PlayStation niedostępne na PC, w tym God of War, Gran Turismo 7, Uncharted: Legacy of Thieves Collection, Ghost of Tsushima i Sackboy: A Big Adventure.

Zobacz też: Windows 11 z kolejną wersją. Nowości wdzięczą się przed premierą

Co więcej, zauważono także emulator Dolphin, obok niektórych gier na Nintendo Switch, takich jak Mario + Rabbids Kingdom Battle, Ultra Street Fighter II: The Final Challengers i New Super Mario Bros., na których widniał obraz z banerem Nvidia Confidential. Jednak wpis dotyczący emulatora Dolphin i gier ze Switcha wydaje się podejrzany. Nintendo twierdzi, że kopiowanie gier konsolowych w jakiejkolwiek formie jest zabronione, w tym zrzucanie gier, by grać na Dolphinie. Nie inaczej powinno być w przypadku korzystania z platformy do grania w chmurze. Dodatkowo wielkie N jest znane z tego, że nie udostępnia swoich dużych gier na innych platformach i raczej nic nie wskazuje na to, że się to zmieni.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy