nowa generacja kart SD samsunga

Nowa generacja kart micro SD i SD z serii PRO Plus i EVO Plus od Samsunga

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Nowa generacja kart micro SD i SD od Samsunga nie ma przed nami już niemal żadnych tajemnic. Koreański producent ogłosił specyfikacje nowych kart, a także zdradził, kiedy można spodziewać się ich w sklepach. Jedną z zalet zaprezentowanej generacji ma być wysoka wydajność.

Nowa generacja kart micro SD i SD od Samsunga — szczegóły

Nowe karty są dedykowane m.in. fotografom i filmowcom. Samsung zapewnia, że zostały zoptymalizowane pod kątem profesjonalnego użytkowania. Prędkość odczytu w przypadku wersji PRO sięga 160 MB/s, natomiast wersja EVO może się pochwalić trzykrotnie wyższą wydajnością od poprzedniej generacji. Nowe karty mają 10 lat ograniczonej gwarancji oraz 7-elementową ochronę w przypadku kart pełnowymiarowych i 6-elementową w przypadku micro SD. Szczegóły specyfikacji na powyższej grafice.

Karty pamięci Samsung microSD PRO Plus będą dostępne w pojemnościach 128 GB, 256 GB i 512 GB, natomiast Samsung EVO Plus w pojemnościach od 64 GB do 512 GB. Pełnowymiarowe karty SD będzie można kupić w wersjach od 32 GB do 256 GB. W linii PRO Plus pojawi się nowa pojemność – 512 GB.

Czytaj także: Xiaomi Mi 11T Pro naładujesz w mgnieniu oka – firma potwierdza 120 W

Cecha nowych kart Samsunga to również zmieniony wygląd. Karty będą dostępne na początku IV kwartału 2021 roku.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy