Liczba nowych abonentów sieci 5G w II kwartale 2021 roku była większa od liczby nowych abonentów sieci 4G. Tak wynika z danych Ericsson Mobility Report. Oczywiście nie zmienia to faktu, że wciąż zdecydowanie więcej osób korzysta właśnie ze standardu 4G. Zmiana tendencji jest jednak warta odnotowania.

Liczba nowych abonentów 4G i 5G w II kwartale 2021 roku

Dane Ericsson Mobility Report pokazują, że liczba abonentów 5G w połączeniu ze smartfonem obsługującym tę technologię wzrosła w II kwartale 2021 roku o 84 miliony. W tym samym okresie czasu liczba abonentów sieci 4G wzrosła o 71 milionów.

To duży przełom, choć wciąż wiele dzieli nas od momentu, w którym większość użytkowników smartfonów będzie korzystać z sieci 5G. W II kwartale 2021 roku z 5G łącznie korzystało 380 milionów osób, natomiast z 4G aż 4,8 miliarda ludzi. 5G jest na dobrej drodze, by stać się najszybciej przyjętą generacją technologii mobilnej w historii — twierdzi jednak Marcin Sugak, ekspert firmy Ericsson. Jak argumentuje, codziennie przybywa ok. miliona nowych abonentów, a dynamika wzrostu stopniowo się zwiększa. Wiele wskazuje na to, że to tempo rozwoju utrzyma się i do końca roku 5G będzie już użytkowane przez ponad pół miliarda ludzi na świecie — dodaje Marcin Sugak.

Czytaj także: Oshee we współpracy z CDP RED wprowadza na rynek „eliksiry” Wiedźmina

Według przewidywań 5G może przekroczyć próg miliarda abonentów o dwa lata szybciej, niż udało się to w przypadku 4G. Kluczowe czynniki wskazywane przez Ericssona to wczesne zaangażowanie Chin we wdrażanie sieci nowej generacji oraz wysoka dostępność urządzeń, które ją obsługują.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.