Santander blik

Klienci tego banku uwielbiają Blika — pokazują to te dane

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Santander Bank Polska podzielił się danymi pokazującymi, jak popularny wśród jego klientów jest Blik. Okazuje się, że z polskiego systemu płatności korzysta coraz więcej osób. Tendencja ta jest również widoczna w grupie klientów wszystkich polskich banków.

Popularność systemu Blik wśród klientów Santander Bank Polska

Santander blik

9 na 10 klientów korzystających z płatności mobilnych w Santander Bank Polska używa Blika. Najczęściej do przelewów na telefon oraz opłacania zamówień w internecie. W czerwcu 2021 roku wykonano ponad 900 tysięcy przelewów na telefon o wartości 129 mln złotych, co daje wzrost rok do roku o 154%. Wzrosła również popularność innych operacji wykonywanych za pomocą Blika. W 2 kwartale 2021 roku nasi klienci dokonali około 2 razy więcej transakcji w internecie czy przelewów za pomocą BLIK niż w tych samych miesiącach 2020 roku i około 4-6 razy więcej niż w analogicznym okresie 2019 roku — mówi Sebastian Radzimowski, odpowiedzialny za płatności mobilne w Santander Bank Polska.

Czytaj także: Mi Band 6 hitem Xiaomi, ale Apple wciąż ma wiele do powiedzenia

Takie wyniki nie zaskakują. Powód? Dane Polskiego Standardu Płatności pokazują, że Blik bije rekordy popularności również w całym społeczeństwie, bez podziałów na to, kto ma konto w jakim banku. Tylko w pierwszym półroczu tego roku Blika użyto prawie 330 mln razy.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy