ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Paczkomaty Strefa Ułatwionego Dostępu dla osób niewysokich

14 000 paczkomatów InPost — gdzie maszyny pojawiły się w ostatnich dniach?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

InPost poinformował, że jego sieć paczkomatów liczy już 14 000 urządzeń. Firma kontynuuje swoją strategię, zgodnie z którą automaty do odbioru przesyłek są ustawianie nie tylko w dużych miastach, ale również w bardzo małych miejscowościach. Czasem wnioskują o to sami mieszkańcy.

14 000 paczkomatów — kolejna granica przekroczona

14 000 paczkomatów

Drogina (woj. małopolskie), Niziny (woj. świętokrzyskie), Ściegny (woj. dolnośląskie), Hedwiżyn (woj. lubelskie), Marcinkowo (woj. warmińsko-mazurskie) – to kilka miejscowości, w których w ostatnich dniach pojawiły się nowe paczkomaty. Łącznie InPost ma już 14 000 takich maszyn. Automat do odbioru przesyłek z numerem 14 000 znajduje się natomiast w Sejnach. To miejscowość na Podlasiu, która ma ponad 5 tysięcy mieszkańców.

Wciąż wielu klientów pisze do nas, bo chce mieć bliżej do naszych maszyn. Dlatego stawiamy tak mocny nacisk na rozwój naszej sieci w mniejszych miastach i na wsi — mówi Rafał Brzoska, prezes InPostu. Jak twierdzi, paczkomaty rozwiązują problemy lokalnych społeczności, które do najbliższego punktu pocztowego mają kilka, a nawet kilkanaście kilometrów. Paczkomaty stały się nieodłącznym elementem infrastruktury
publicznej – zarówno w dużych miastach, jak i w małych miejscowościach
– zaznacza Rafał Brzoska.

Czytaj także: Ile pieniędzy zaoszczędzili użytkownicy Allegro na dostawach „Smart!”?

Paczkomaty stopniowo zaczynają być również kojarzone z inicjatywami ekologicznymi. Przykłady? Przesyłki do automatów czasami są dowożone elektrycznymi pojazdami, a niektóre z maszyn do odbioru przesyłek są zasilane energią słoneczną.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy