Najlepsze oferty na kartę z 5G

T-Mobile rozbudowuje sieć 5G – łącznie operator ma blisko 2300 stacji

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

T-Mobile w dalszym ciągu rozbudowuje swoją sieć 5G. Dziś magentowy operator poinformował, że ma już blisko 2300 stacji bazowych obsługujących tę sieć. Poznaliśmy też nowe miejscowości w zasięgu 5G.

T-Mobile rozbudowuje sieć 5G – nowe miejscowości na liście

T-Mobile rozbudowuje 5G

W ostatnim czasie na liście miejscowości, do których dociera 5G od magentowego operatora, pojawiło się kilkanaście nowych miejscowości. Są to m.in. Bielsk Podlaski, Łowicz, Maków, Mrozy, Pilica, Siennica, Tykocin, Warka, Zambrów i Zawiercie. Najwięcej nowych stacji zostało jednak uruchomionych w Krakowie, Zabrzu, Poznaniu i Opolu. Wprawdzie w tych miastach 5G od T-Mobile funkcjonuje już od ponad roku, ale dzięki nowym stacjom sieć została wzmocniona.

W lipcu magentowy operator zapowiedział rozbudowę sieci 5G średnio o 120 stacji tygodniowo. W ostatnich dniach liczba masztów wzrosła o 184. Łącznie T-Mobile może pochwalić się już prawie 2300 stacjami obsługującymi sieć nowej generacji. W przygotowaniu są już kolejne stacje 5G, o komercjalizacji których T-Mobile będzie informować w najbliższych dniach — czytamy w komunikacie operatora.

Czytaj także: Promocja Samsunga: kupujesz tablet Galaxy S7 FE, klawiaturę dostajesz gratis

Dwa dni temu o swoich osiągnięciach w rozbudowie sieci 5G informował Plus. Ten operator objął zasięgiem 5G łącznie już prawie 500 miejscowości. W zasięgu sieci nowej generacji od Plusa znajduje się ponad 40% mieszkańców Polski.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy