Już za kilkanaście dni do logowania na Allegro będzie można wykorzystać swoje dane biometryczne. Celem tej nowości jest usprawnienie działania serwisu. Administracja popularnej platformy sprzedażowej zapowiedziała również inne zmiany.

Przy logowaniu na Allegro wykorzystamy dane biometryczne

Allegro dane biometryczne

Logowanie danymi biometrycznymi (czyli np. odciskiem palca) będzie możliwe na Allegro od 6 września. Funkcja będzie działać na smartfonach oraz tabletach. Oczywiście dotychczasowy sposób logowania (adres e-mail + hasło) nie zniknie, a danymi biometrycznymi będą logować się tylko ci użytkownicy, którzy sami włączą taką możliwość.

Allegro zapowiedziało również inne zmiany. Od 6 września będzie można usunąć swój komentarz do transakcji z platformy. W tym celu będzie trzeba skontaktować się z administracją. Wprowadzimy zapis w regulaminie, w którym zabronimy sprzedaży lub udostępniania uczestnictwa w Allegro Family osobom spoza rodziny — zapowiedziało Allegro i ta zmiana również zostanie wprowadzona 6 września. W przypadku naruszenia regulaminu grupy rodzinne będą zamykane. Z kolei wysyłka w ramach Allegro Smart! będzie możliwa nie tylko w przypadku przedmiotów wysyłanych z Polski, Czech i Niemiec, ale także z Holandii i Francji.

Czytaj także: Allegro zapowiada aplikację „Allegro Lokalnie” i zmiany w sprzedaży oprogramowania

Polski gigant e-commerce zakończył też testy usługi Allegro Pay i doprecyzowuje kilka zasad z nią związanych. Szczegóły na ten temat oraz pełna lista zmian znajdują się na stronie Allegro.

źródło: Allegro

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.