Allegro przewidywany termin dostawy

Allegro zapowiada aplikację „Allegro Lokalnie” i zmiany w sprzedaży oprogramowania

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Najprawdopodobniej już jesienią wystartuje aplikacja Allegro Lokalnie. Ma to usprawnić działanie serwisu. Allegro zapowiedziało również wiele innych zmian dla sprzedających. Jedna z nich dotyczy reguł obowiązujących przy sprzedaży oprogramowania.

Aplikacja Allegro Lokalnie i zmiany dla sprzedających

aplikacja Allegro Lokalnie

Aplikacja Allegro Lokalnie ma zastąpić obecną aplikację Allegro Sprzedaż. Możliwa data tej zmiany to 6 września. Już teraz do regulaminu dodamy zapisy, które nam to umożliwią — zapowiedział polski gigant e-commerce. Więcej szczegółów mamy poznać wkrótce.

Sprzedawcy na Allegro muszą przygotować się na zmianę zasad sprzedaży oprogramowania. Od 6 września nie będzie można sprzedawać używanego cyfrowego oprogramowania (ESD) oraz oprogramowania OEM. Nowe oprogramowanie cyfrowe (ESD) wystawią tylko autoryzowani sprzedający na kontach firmowych, a używane oprogramowanie na płycie lub innym trwałym nośniku będzie można sprzedawać tylko z oryginalnym pudełkiem i kodem aktywacyjnym. Oferty niezgodne z tymi zasadami będą usuwane.

Czytaj także: Windows 11 to nie tylko same nowości. Tych funkcji zabrakło w systemie

Allegro zapowiedziało również wiele innych zmian dla sprzedających. Już od września zakończy się promocja na przesyłki z Allegro Smart!. Zamiast 1,99 zł trzeba będzie zapłacić 3,99 zł. Zmieni się sposób rozliczania przesyłek Allegro Smart!. Koszty będą dzielone między Allegro a sprzedającym nie tylko w przypadku dostawy do paczkomatów, ale również m.in. w przypadku opcji Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch. Zmieni się również wiele cenników, a w niektórych kategoriach (np. Zegarki) Allegro chce usuwać powielone oferty tego samego przedmiotu. Z listą wszystkich zmian można się zapoznać na tej stronie Allegro.

źródło: Allegro

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy