android gingerbread piernik do kosza google koniec wsparcia

Piernik do kosza, czyli Google raz na zawsze odcina się od starej wersji Androida

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Android liczy sobie już wiele wiosen i jeszcze więcej wersji, które dla wielu osób mogły być tym pierwszym kontaktem ze światem smartfonów. Fani Robocika na pewno z sentymentem patrzą na odmianę Gingerbread, która była jedną z kluczowych, patrząc na rozwój całego ekosystemu. To Android 2.3 Gingerbread kojarzy się z takimi modelami jak HTC Evo 4G czy też Samsung Galaxy S. Jeśli jakimś sposobem jeszcze korzystacie z tego systemu, to Google właśnie oficjalnie ogłosiło, kiedy przestaje się z nim komunikować.

Android Gingerbread bez dostępu do Google od września

Naturalnie nie wyobrażam sobie, żeby dzisiaj ktoś na co dzień mógł korzystać ze smartfona z Androidem 2.3 Gingerbread. Google ma podobne podejście, więc wraz z nadejściem 27 września każde urządzenie z tym systemem (lub starszym) nie będzie mogło zalogować się na żadną usługę Amerykanów. Tyczy się to zarówno skrzynki pocztowej Gmail, YouTube’a, Map jak i wszystkiego innego, co tylko wykorzystuje konto Google. Oczywiście ma to związek z bezpieczeństwem, które umówmy się, że w przypadku tak starych wersji systemów operacyjnych nie stoi na wysokim poziomie.

Jednak ciekawostką jest sugestia Google w postaci… aktualizacji do Androida 3.0 Honeycomb lub nowszego. Może nie wszyscy pamiętają, ale plaster miodu był systemem przygotowanym wyłącznie na tablety.

Zobacz też: Nie wiesz, dlaczego przegapiłeś połączenie? Google wytłumaczy Ci to.

Naturalnie dzisiaj jakiekolwiek wsparcie dla Androida 2.3 Gingerbread nie istnieje. Większość aplikacji, które być może miałyby jeszcze sens, już dawno porzuciło ten system. Sam Sklep Play został całkowicie wygaszony w 2017 roku. Tym samym to po prostu kolejny krok w cyklu życia każdego oprogramowania.

Źródło: Android Police

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy