Dysk Google z poważną luką

Natarczywi użytkownicy Google Drive? Teraz możesz ich zablokować

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Platformy takie jak Google Workspace lub Microsoft 365 pozwalają cieszyć się z dostępu do narzędzi w organizacjach. Oczywiście konsumenckie odsłony także są warte zainteresowania. Niemniej czasami użytkownicy potrafią być za bardzo natarczywi. Szczególnie to widać, gdy nasz mail trafi w niepowołane ręce. Wtedy notoryczny spam jest czymś, do czego musimy przywyknąć. Niemniej teraz w pewnym scenariuszu możemy w Google Drive blokować takich użytkowników. Amerykanie właśnie udostępnili jedno z rozwiązań, które zostało zapowiedziane na tegorocznym Google I/O w maju.

Blokowanie użytkowników w Google Drive jużdostępne

Firma przyjrzała się sprawie ograniczone kontroli dzielenia się dostępem i ogólnego zarządzania uprawnieniami w Google Workspace. Dlatego w drodze jest wiele usprawnień w tej materii, a jednym z nich jest tytułowa możliwość blokady użytkowników w Google Drive. Jeśli dostajecie co pewien czas dostęp do materiałów, które ewidentnie nie są Wam potrzebne i na swój sposób śmiecą Wasz dysk, to w końcu możecie raz na dobrze zablokować takiego delikwenta. Naturalnie wcześniej można było usuwać poszczególne arkusze lub dokumenty, ale szybko mogły one wracać. Dlatego nowe rozwiązanie pozwala raz na dobre pozbyć się zmartwienia. W ramach takiej blokady sprawia, że ten nie będzie mógł już nic więcej udostępniać nam, ale także usunie dotychczasowe dostępy zarówno do jego, jak i do naszych plików.

Zobacz też: Plus rozdaje darmowe GB za medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich.

Aktualnie usługa została udostępniona użytkownikom biznesowym. Niemniej docelowo możliwość blokowania w Google Drive także trafi do prywatnych kont. Tymczasem dajcie znać, co jeszcze Amerykanie powinni zrobić w ramach rozszerzenia kontroli uprawnień w swoich usługach?

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy