Muzeum Apple w Warszawie

W Warszawie pojawi się muzeum Apple — wystawa ma mieć 1500 eksponatów

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Jesienią tego roku w Warszawie powstanie Apple Muzeum Polska. Nie jest to zupełnie nowe przedsięwzięcie, ponieważ muzeum już funkcjonowało, tyle że na terenie Piaseczna. Skala zgromadzonej kolekcji eksponatów sprawiła jednak, że właściciel muzeum szukał nowego miejsca do zaprezentowania ekspozycji.

Muzeum Apple w Warszawie — co będą mogli zobaczyć zwiedzający?

W kreatywnym i interaktywnym Apple Muzeum Polska zwiedzający będą mogli zobaczyć komputery, laptopy, akcesoria, telefony, software, peryferia, multimedialne nośniki z unikalnymi materiałami Apple, plakaty oraz pamiątkowe gadżety. Wszystkie eksponaty będą oczywiście związane z gigantem z Cupertino. Łącznie na wystawę będzie składało się 1500 przedmiotów rozmieszczonych na powierzchni 320 m2.

Lokalizacja muzeum to Fabryka Norblina na warszawskiej Woli. To miejsce o wręcz magicznym potencjale kulturalnym i społecznym. Miejsce, w którym unosi się duch niezwykłej historii polskiego przemysłu, obudowany w unikatową architekturę modernistyczno – klasycystyczną. Fabryka Norblina jest kwintesencją mieszanki jutra wynikającego z wczoraj. Jest dokładnie taka jak marka Apple — twierdzi Jacek Łupina, właściciel Apple Muzeum. Z zapowiedzi wynika, że nie będzie to zwykłe muzeum z eksponatami na półkach. Każde urządzenie będzie pokazywane w specjalnie przygotowanej przestrzeni audiowizualnej, a dzięki sieci czujników zwiedzający mają otrzymywać podpowiedzi co do dalszego zwiedzania. Wystawa ma również zachęcać do interakcji.

Czytaj także: Nowy typ szkła dla smartfonów – w jego przypadku naprawdę czas leczy rany

Już wiadomo, że zwiedzanie muzeum będzie rozpoczynać się od działającej, wiernej repliki pierwszego komputera Apple-1, która została wykonana przez właściciela muzeum z pomocą sponsorów i grupy wolontariuszy. Posiada ona autentyczny podpis współzałożyciela Apple – Steve’a Wozniaka. Odwiedzający wystawę mogą również liczyć m.in. na zapoznanie się z prototypami urządzeń Apple, które nie trafiły do masowej produkcji. Niektóre z nich są sprawne i goście muzeum będą mogli je testować.

źródło: informacja prasowa, zdjęcie główne: Apple Muzeum Polska

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy