Oppo ogłasza przełom w szybkim ładowaniu

Oppo zapowiada nowy rodzaj ładowania smartfonów – szykuje się rewolucja?

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Producenci smartfonów od kilku lat skupiają się na technologii szybkiego ładowania swoich urządzeń i wydaje się, że rozwój w tym kierunku nie zatrzyma się w najbliższym czasie. I to pomimo wartości dobijających nawet do 200 W. OPPO jest jednym z wiodących graczy, jeśli chodzi o technologię szybkiego ładowania. Firma zapowiedziała dziś kolejny ważny krok w rozwoju technologii ładowania mobilnego. Nowatorska technologia zostanie zaprezentowana 22 lipca, czyli już za dwa dni.

Oppo ogłasza przełom w szybkim ładowaniu

Oppo ogłasza przełom w szybkim ładowaniu

OPPO na Weibo zapytało, czy ładowanie powinno być szybsze, niż 125 W. Warto dodać, że w zeszłym roku firma zaprezentowała technologię Super Flash Charging 125 W, która może naładować smartfon z baterią 4000 mAh do 41 procent w ciągu pięciu minut i może w pełni naładować urządzenie w 20 minut. Technologia ta opiera się na istniejącym protokole ładowania 65 W SuperVOOC 2.0. Protokół ładowania VOOC zawsze koncentrował się na zwiększeniu prądu (zamiast napięcia), aby zwiększyć całkowitą moc. Jest również kompatybilny z poprzednimi wersjami, takimi jak protokoły SuperVOOC i VOOC. Moc została podwojona dzięki zastosowaniu dwóch baterii. Rozwiązanie to nie trafiło jednak jeszcze do żadnego ze smartfonów. Można więc uznać, że producent zamierza przedstawić oficjalnie urządzenie z tym rozwiązaniem. Pytanie może natomiast mieć na celu uderzenie w wyżej wspomniane 200 W od Xiaomi.

Zobacz też: To wymarłe zwierzę oddychało zupełnie inaczej, niż inne mu podobne

Jednak można także zrozumieć ten przekaz na inny sposób. Być może oprócz ładowania 125 W OPPO ma do zaprezentowania coś jeszcze, co wpłynie pozytywnie na uzupełnianie energii w smartfonie? Tego dowiemy się już za dwa dni.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy