ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
szybkie ładowanie Oppo

Ładowarka 125 W od Oppo – 20 minut „do pełna” i 30 bez kabla

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Artykuły

Ładowarka 125 W od Oppo została oficjalnie zaprezentowana, a tym samym firma wysunęła się na prowadzenie w tym przedziwnym wyścigu. Nie tak dawno producenci smartfonów prześcigali się w tym, kto umieści więcej aparatów na pokładzie. Teraz wygląda na to, że najważniejsza stała się szybkość ładowania. I Oppo ma powody do dumy, bo ich rozwiązania pokazują, że nie powiedziano w tym temacie jeszcze ostatniego słowa.

Ładowarka 125 W od Oppo

szybkie ładowanie Oppo
Fot. Oppo

Szybkie ładowanie to temat, który w wielu przypadkach jest źle rozumiany. Szerzej o tym pisał dla was Paweł, gdzie sprawdził, co jest prawdą, a co mitem w tym temacie. Zachęcam do przeczytania jego wpisu, a tymczasem przejdźmy do tego, co dziś zaprezentowało Oppo. Firma zapowiadała, że pracuje nad nową szybką ładowarką i słowa dotrzymała. Ładowarka 125 W od Oppo pozwoli na naładowanie akumulatora o pojemności 4000 mAh w 20 minut. W ciągu 5 minut ten będzie na poziomie 41 procent. Nie powinno być obaw o „zdrowie” smartfona. Producent wyposażył ładowarkę w trzy równoległe pompy ładowania, które mają odpowiednio „dawkować moc”, by nie doprowadzić do przeciążeń. Sama ładowarka ma także 10 dodatkowych czujników, które mają monitorować temperaturę. Wszystko dla zachowania większego bezpieczeństwa.

Nowe rozwiązanie jest kompatybilne z poprzednimi protokołami firmy (SuperVOOC oraz VOOC), ale także i z takimi, jak 65 W PD czy 125 W PPS. Wykorzystano także narzędzia mające chronić bezpiecznik przed przepięciem, przewód typu C oraz 128-bitowy, mocny algorytm szyfrowania, który dodatkowo zwiększa ochronę. Skąd takie „parcie” u Oppo na to, by tak szybko ładować?

Ładowarka 125 W od Oppo
Fot. Oppo

W związku z dynamicznym wdrażaniem technologii 5G na całym świecie a także z coraz to nowymi scenariuszami użytkowania jak gaming czy mobilne wideo, spotykamy się z coraz to nowymi wyzwaniami w kwestii żywotności baterii stosowanych w smartfonach i wymagań dotyczących ładowania urządzeń. Od momentu debiutu VOOC w 2014 r. OPPO jest niekwestionowanym liderem w obszarze rozwoju technologii szybkiego ładowania. Naszą misją jest wykorzystanie tego doświadczenia w celu dostarczenia użytkownikom jeszcze doskonalszych rozwiązań, umożliwiających błyskawiczne zasilenie sprzętu. I to się właśnie dzieje – komentuje Jeff Zhang, główny naukowiec w dziale technologii ładowania OPPO.

Bezprzewodowe ładowanie na nowym poziomie

bezprzewodowa ładowarka Oppo
Fot. Oppo

Ładowarka 125 W od Oppo to nie wszystko, co producent zaprezentował. Nowa ładowarka bezprzewodowa AirVOOC 65 W wykorzystuje m.in. szklaną obudowę do redystrybuowania ciepła. Potrafi naładować akumulator 4000 mAh w około 30 minut. Wykorzystano tutaj dwie niezależne cewki (20V/2A oraz 20V/1,25A), więc, żeby poczuć pełną moc, smartfon musi stać na ładowarce pionowo. Jednak jeżeli położy się go poziomo, także będzie ładowany, ale oczywiście odpowiednio wolniej. Warto tutaj jeszcze zaznaczyć, że rozwiązanie jest kompatybilne ze standardem Qi. Oczywiście sama ładowarka wyposażona jest jeszcze w specjalny system chłodzenia, który ma sprawiać, że telefon nie będzie się nagrzewał.

Zobacz też: Premiera Oppo A12s – oto co oferuje nowy smartfon.

Kompaktowe ładowanie od Oppo

Oppo 50 W mini
Fot. Oppo

Firma zaprezentowała także Oppo 50 W Mini, czyli przenośne rozwiązanie, które spokojnie można mieć zawsze ze sobą w kieszeni czy torebce. Tutaj zdecydowano się na zastosowanie „ładowania impulsowego”, czyli zamiast stałego przesyłu, mają być wysyłane impulsy co 40 milisekund. Jeżeli podłączona zostanie do telefonu wspierającego Super VOOC, będzie w stanie naładować akumulator 4000 mAh w około 41 minut. Zaprezentowano także Oppo 110 W, czyli ładowarkę, która będzie w stanie naładować baterię 4000 mAh w zaledwie 20 minut.

Oppo 110 W
Fot. Oppo

Z kolei miniładowarka 110 W powstała na bazie ładowarki SuperVOOC 50 W i wyznacza granice minimalnego rozmiaru oraz maksymalnej wydajności urządzeń tego typu. Oprócz zastosowania innowacyjnej architektury dwupoziomowej, która zwiększa wydajność przetwarzania energii i steruje poziomem temperatury, miniładowarka do szybkiego ładowania 110 W została wyposażona w połączenie laminatu i kompaktowych struktur. Pozwoliło to ograniczyć wymiary urządzenia do zaledwie 35,76 cm³, tj. rozmiaru standardowej ładowarki o mocy 18 W.

Oczywiście wszystko zależne będzie od sprzętu, który będzie ładowany, ale Oppo w swoim portfolio ma ponad 30 urządzeń wspierających różnego rodzaju formy ładowania VOOC.

Źródło: Oppo

Sprawdź najnowsze wpisy