ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Sony kupiło Nixxes Software

Więcej gier z PlayStation na PC? Decyzja Sony jasno to sugeruje

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Sony właśnie kupiło kolejne studio i nie jest to Bluepoint Games, czego się wszyscy spodziewali. W czwartek firma ogłosiła przejęcie Nixxes Software, holenderskiego dewelopera najbardziej znanego ze wspierania Crystal Dynamics, IO Interactive i Eidos Montreal w przenoszeniu niektórych z ich gier na PC. Czy to oznacza, że graczy komputerowych zaleje niedługo fala dawnych tytułów na wyłączność dla PlayStation 4? Bardzo możliwe.

Sony kupiło Nixxes Software

Sony kupiło Nixxes Software

Oczywiście możliwe, że Sony widząc kunszt, z jakim studio przenosi tytuły z konsol na komputery, uznało, że świetnie się ono sprawdzi, tworząc gry na PlayStation. Ewentualnie Japończycy chcą zablokować w ten sposób kolejne porty, co jednak jest jedynie pesymistycznym scenariuszem, który nie ma w niczym oparcia, a wręcz wszystko mu przeczy.

Nie możemy się doczekać, kiedy zabierzemy się do pracy i jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy wnieść nasze doświadczenie techniczne i deweloperskie do tak potężnego IP, jakim jest PlayStation Studios.

— powiedział Jurjen Katsman, założyciel i starszy dyrektor ds. rozwoju w Nixxes, w oświadczeniu.

Zobacz też: Zderzenie czarnej dziury z gwiazdą neutronową – takiej kolizji ludzkość nigdy nie widziała

W ostatnim roku firma wydała Horizon Zero Dawn i Days Gone na Steam i Epic Games Store, a prezes i dyrektor generalny Sony Jim Ryan powiedział, że więcej gier firmy trafi na PC w przyszłości. I właśnie tutaj zakup Nixxes zdaje się pasować jak ulał do układanki. Oczywiście nie ma co liczyć na najnowsze gry giganta na PC, jednak starsze tytuły mogą pojawiać się coraz częściej. Wszystko po to, aby dodatkowo zarobić, oraz pokazać graczom jak wiele tracą, trzymając się swoich komputerów osobistych, zamiast kupić konsolę z logotypem Sony.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy