Allegro przewidywany termin dostawy

Allegro wprowadzi grupy rodzinne – będzie można „podzielić się” Smartem

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

W kwietniu na Allegro miały zadebiutować grupy rodzinne. O nowości zrobiło się jednak cicho, ale polski gigant e-commerce powraca z tym pomysłem. Nowa funkcja ma pojawić się na platformie w połowie przyszłego miesiąca i pozwoli niektórym zaoszczędzić na dostawach.

Grupy rodzinne na Allegro – co o nich wiemy?

Allegro grupy rodzinne

Co zrobić, gdy nie mamy konta na Allegro, a chcemy zamówić coś z tej platformy? Możemy poprosić o pomoc kogoś z rodziny, kto takie konto posiada. Podobnie jest w sytuacji, gdy korzystamy z Allegro, ale nie mamy pakietu Smart!, a chcemy mieć darmową dostawę naszych zakupów. Popularna platforma e-commerce chce jednak przenieść takie dogadywanie się między członkami rodziny do swojego systemu.

Od 15 lipca będzie można połączyć swoje konto na Allegro z kontami bliskich osób, tworząc w ten sposób grupę rodzinną. Ma to pomóc w codziennych zakupach. Użytkownicy będą mogli jednym kliknięciem poprosić o zakup danego przedmiotu osobę ze swojej rodziny. Będzie do tego służył specjalny przycisk Poproś o zakup, który znajdzie się w każdej ofercie na Allegro.

Główna zaleta grup rodzinnych to jednak możliwość korzystania z darmowych dostaw przez wszystkich członków danej grupy, nawet jeśli tylko jedna osoba w rodzinie posiada wykupiony abonament Smart!. Jeśli masz Allegro Smart! lub uczestniczysz w promocji Smart! na Start, członkowie Twojej grupy też będą mogli skorzystać z darmowych dostaw i zwrotów w ramach usługi – zapewnia administracja Allegro.

Czytaj także: Przystań Xiaomi – startuje nowa akcja nad morzem, by nie było nudno

Z wcześniejszych doniesień na temat nowej funkcji wynika, że nie trzeba się obawiać o swoją prywatność przy korzystaniu z grup. Każda osoba z rodziny zobaczy w historii zakupów wyłącznie własne transakcje. Wyjątkiem będą przedmioty kupione przy użyciu przycisku Poproś o zakup. Te będą widoczne zarówno dla kupującego, jak i dla osoby zlecającej zakup.

źródło: Allegro

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy