Ducati PRO-I EVO

Ducati inspiruje się Xiaomi – najnowszy pojazd firmy wygląda identycznie, jak produkt Chińczyków

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Ducati oficjalnie zaprezentowało swoją hulajnogę elektryczną o nazwie Ducati PRO-I EVO. Jest to najnowsza próba marki wprowadzenia na rynek elektrycznego dwukołowca, ale nie jest on tym, czego można by się spodziewać po renomowanym włoskim producencie motocykli. Pod względem wizerunkowym jest to swego typu… rozczarowanie, chociaż sam pojazd prezentuje się naprawdę ciekawie.

Ducati PRO-I EVO

Ducati PRO-I EVO

Hulajnoga ta wygląda jak podróbka Xiaomi M365 electric scooter, z wyjątkiem logo marki na kierownicy. Bardzo możliwe, że jest to dokładnie to samo urządzenie z niewielkimi zmianami kosmetycznymi. Ducati PRO-I EVO będzie wyposażony w silnik w piaście o mocy 350 W zasilany przez baterię o pojemności 280 Wh. Może on zapewnić maksymalną prędkość do 25 km/h. Niestety, producent nie pochwalił się maksymalnym zasięgiem urządzenia. Warto jednak pamiętać, że Ducati PRO-I EVO nie jest pierwszym lekkim pojazdem elektrycznym tej marki. Wcześniej współpracowała ona z innymi producentami, możliwe więc, że tutaj scenariusz wygląda podobnie. Oczywiście, nie oznacza to, że prawdziwym twórcą hulajnogi jest Xiaomi. Chińska firma również składa zamówienia na swoje pojazdy u zewnętrznego producenta, którym jest Ninebot. Możliwe, że Ducati postąpiło tu podobnie.

Zobacz też: Windows 11 i aplikacje z Androida – wszystko fajnie, ale czy ma to sens?

Hulajnoga ta będzie już trzecim po rowerze i hulajnodze z siedzeniem elektrycznym pojazdem firmy. O dziwo producent ten nie wprowadził na rynek motocykla elektrycznego. Na te możemy jednak poczekać znacznie dłużej, ponieważ fani tradycyjnych motocykli mogą mieć pewne zastrzeżenia do marki po takim ruchu. Wracając jednak do hulajnogi, to ta została wyceniona na 477 dolarów + VAT. Dlatego też mimo wszystko raczej lepiej sięgnąć po produkt z logo Xiaomi.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy