Doceniam każdą firmę, która stara się wychodzić poza utarte schematy. Niezależnie, czy pomysł ma szansę na sukces, czy też zapomnimy o nim po roku, jest to potrzebne urozmaicenie rynku. Niektórzy producenci tworzą do takich celów osobne marki i w przypadku vivo jest to właśnie seria NEX. Seria, która wprowadziła wiele innowacji w kontekście zastosowań wyświetlaczy i aparatów. Teraz możemy spodziewać się trzech kolejnych propozycji, czyli składane i rozsuwane smartfony też można odmienić.

Seria NEX może powrócić jako składane i rozsuwane smartfony od vivo

vivo nex 3 5g przedstawiony specyfikacja wyglad cena wyswietlacz wodospad

Dowiedzieliśmy się właśnie, że vivo pod koniec maja postanowiło zarejestrować trzy nazwy dla modeli z serii NEX. Są to NEX Slide, NEX Fold i NEX Roll. Cała trójka ewidentnie nawiązuje do elastycznych wyświetlaczy, które można wykorzystać na różne sposoby. NEX Slide może być odpowiednikiem LG Rollable lub OPPO X (2021). NEX Fold zapewne spojrzy na serie Samsunga Galaxy Z Fold i Huawei Mate X. Co z NEX Roll? Smartfon z rozsuwanym wyświetlaczem w kształcie długopisu? Zważywszy, że vivo potrafi zaskakiwać nieszablonowymi rozwiązaniami, wszystko jest możliwe. Miejmy tylko nadzieję, że te nazwy nie zostały zastrzeżone dla prototypów, które nie pojawią się na półkach sklepowych.

Zobacz też: Podwójny aparat w telewizorze, czyli Xiaomi chce wyróżnić swoje modele.

Miejmy też nadzieję, że rozsuwane i składane smartfony od vivo trafią do Europy. Niestety, ale marka NEX traktowana jest jako osobny byt, więc obecność samego vivo na Starym Kontynencie nie oznacza, że powyższe nazwy zawitają u nas. Mimo wszystko najpierw poznajmy te smartfony, a później zastanawiajmy się, jak z ich dostępnością.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.