Xiaomi Mi TV 6 z podwójnym aparatem

Xiaomi pracuje nad pierwszym telewizorem z podwójnym aparatem

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Telewizory z wbudowanymi aparatami istnieją już od jakiegoś czasu, jednak funkcja ta nie jest jeszcze powszechnie dostępna. Opcja ta pozwala na prowadzenie wideorozmów, sterowanie gestami i rozpoznawanie twarzy i ciała. Obecnie na tym polu przodują Samsung, Huawei i Xiaomi, jednak żaden z tych producentów nie zdecydował się na dodanie więcej, niż jednej kamery. To się jednak zmieni, gdy Xiaomi zaprezentuje swój kolejny smart TV, Mi TV 6.

Xiaomi Mi TV 6 z podwójnym aparatem

Xiaomi Mi TV 6 z podwójnym aparatem

Xiaomi ujawnia kluczowe cechy swojego nadchodzącego flagowego telewizora w miarę zbliżania się daty premiery. Dziś dowiedzieliśmy się, że Mi TV 6 będzie miał podwójny aparat o rozdzielczości 48 MPx na każdy obiektyw. Tym samym będzie to pierwsze urządzenie tego typu. Po co? Otóż Xiaomi wspomina o nowym trybie interaktywnym, który wykorzysta dodatkowy czujnik kamery. Chociaż nie powiedziano, które aplikacje będą korzystać z tej technologii, to można bezpiecznie założyć, że znajdą się wśród nich gry i aplikacje fitness.

Zobacz też: Nowy realme smart TV Full HD – niewielki, ale może się podobać

Mi TV 6 zapowiada się na naprawdę imponujący smart TV. Do tej pory ujawniono, że telewizor będzie oferował dźwięk przestrzenny 4.2.2 i głośniki o mocy 100 W, Wi-Fi 6, dwa porty HDM 2.1, AMD FreeSync Premium dla ultra niskich opóźnień podczas gier oraz certyfikat Designed For Xbox. Jeśli zaś chodzi o najważniejszy element, czyli matrycę, to będzie to panel QLED. Urządzenie ma mieć swoją premierę 28 czerwca. Wtedy też poznamy jego cenę i dostępność na poszczególnych rynkach.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy