LG ma problemy z komunikacją

LG Rollable o krok od premiery sklepowej – niezbędny certyfikat przyznany

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Na początku roku LG postanowiło zaskoczyć wszystkich swoim prototypem Rollable. Co prawda sama konstrukcja nie jest unikalna na skalę światową, aczkolwiek Koreańczykom udało się przykuć uwagę swoją wizją smartfonów przyszłości. LG zapowiedziało, że taki smartfon trafi na rynek, ale bez konkretnych dat. Niemniej okazuje się, że wcale nie będziemy musieli czekać tak długo na ten model. Otóż firma zbiera już niezbędne certyfikaty do wprowadzenia LG Rollable do sprzedaży.

LG Rollable pokazuje, że warto było czekać na smartfon tej firmy z elastycznym ekranem

LG Rollable wycofany?

Dokładniej to Bluetooth SIG wydało certyfikat, który dopuszcza rozwijany smartfon LG do użytkowania. Z tego dokumentu dowiadujemy się kilku rzeczy. Przede wszystkim potwierdzona została nazwa rynkowa – będzie to LG Rollable. Do tego poznajemy nazwę kodową (LM-R910N), która umożliwi ewentualne dalsze śledztwa. Na koniec naturalnie ujawniany jest zastosowany moduł i w tym wypadku Koreańczycy idą na całość, przygotowując najnowszy standard – Bluetooth 5.2. Oczywiście to tylko szczątkowe informacje w kontekście całego smartfona, ale jedna z kluczowych, która pozwala pokazać, że LG nie rezygnuje ze swojego pomysłu, a tym bardziej z samego rynku urządzeń mobilnych.

Zobacz też: Play at Home – darmowe gry od Sony.

Niedawno Bartek mógł zapoznać się z podobnym rozwiązaniem od Oppo i nie da się ukryć, że istnieje duży potencjał w nim. Oppo X i LG Rollable skutecznie mogą namieszać na rynku smartfonów z elastycznymi ekranami. Zapowiada się na to, że klienci jako pierwsi poznają koreańską wizję takiego modelu. Naturalnie wciąż w tle gdzieś pozostaje cena, która z pewnością nie będzie należeć do najniższych.

Źródło: Android Police, XDA Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy