OnePlus i Oppo zacieśniają współpracę jeszcze bardziej

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

OnePlus i Oppo były ze sobą związane od dawna, a tak naprawdę to od początku istnienia tego pierwszego. Teraz OnePlus poinformował, że współpraca między dwoma markami wchodzi na wyższy poziom, co ma się przełożyć na lepsze rozwiązania w serii smartfonów od OnePlus. I faktycznie można zauważyć, że matematyczna firma od jakiegoś czasu ma w swoim portfolio inne produkty, niż te, z którymi zaczynała swój żywot.

OnePlus i Oppo – nowy wymiar współpracy

OnePlus Oppo współpraca

Na forum OnePlus pojawił się wpis Pete’a Lau o tym, że użytkowników jego smartfonów mogą czekać zmiany. I wygląda na to, że będą to zmiany na lepsze, choć w komentarzach pod wspominanym wpisem pojawiają się także głosy wskazujące na pewnego rodzaju zaniepokojenie taką sytuacją. Jednak część fanów podchodzi do tej współpracy z otwartą głową. Czy taka współpraca OnePlus i Oppo oznacza, że smartfony OP przestaną korzystać z OxygenOX, jak to ma miejsce w Chinach? Lau uspokaja fanów i potwierdza, że poza Chinami sprzęty dalej będą działały na tym samym oprogramowaniu.

Współpraca obu marek ma przekładać się m.in. na szybsze aktualizacje, które będą charakteryzować się większą stabilnością. OnePlus dostanie dostęp do większych zasobów i pozwoli im na szybszy rozwój. Zapewne też na więcej produktów, które w przyszłości trafią na rynek. Przecież marka nie ma w swoim portfolio już tylko „zabójców flagowców”, ale także i średnią półkę. Ostatnio zaprezentowany OnePlus Norde CE 5G jest tego koronnym przykładem. Dodatkowo może przypominać niektóre z rozwiązań od Oppo. Więc taka „mocniejsza” współpraca już od dawna zaczęła odciskać na OnePlus swoje piętno.

Zobacz też: Nowa Motorola Defy zaprezentowana – połączenie wytrzymałości ze strefą biznesu.

Tak więc kolejne zespoły OnePlus i Oppo się ze sobą łączą, a Lau chciał o tym powiadomić społeczność jako pierwszy. Zobaczymy, jak taka współpraca na wyższym poziomie wpłynie na dalsze losy OnePlus.

Źródło: OnePlus forum

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy