Xiaomi bez praw do nazwy MIX

Xiaomi MIX nie może być zastrzeżonym znakiem towarowym z powodu… Meizu

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Na początku tego miesiąca, Państwowy Urząd Własności Intelektualnej w Chinach ogłosił, że wniosek sądowy Xiaomi o rejestrację znaku towarowego został odrzucony przez Sąd Własności Intelektualnej w Pekinie. Dokładniej chodzi to o zastrzeżenie nazwy MIX. Sam wniosek został odrzucony ze względu na kolizje z istniejącym znakiem towarowym innej firmy. Dokładniej rzecz biorąc chodzi tu o innego producenta smartfonów — firmę Meizu.

Xiaomi bez praw do nazwy MIX

Xiaomi bez praw do nazwy MIX

Sporny znak towarowy jest oznaczony numerem 29673851 i jest on przeznaczony do gadżetów takich jak komputery, krokomierze, telefony komórkowe, czujniki, itp. Wyrok jednak stwierdził, że jest on kwestionowany, ponieważ jest już związany z istniejącym znakiem towarowym, który jest zarejestrowany przez inną markę smartfonów, Meizu, i jest podobny do jej znaku towarowego Meizu MIX. Co więcej, sąd wskazał również, że jest on również używany przez inne firmy. Warto zauważyć, że jednym z głównych powodów odrzucenia wniosku procesowego był charakter produktów, na których użyto terminu MIX, ponieważ zarówno Meizu, jak i Xiaomi używają go w podobnych urządzeniac

Zobacz też: Cena Redmi Note 10S w Polsce – sprzęt może się sprzedawać, jak ciepłe bułeczki

Oczywiście nazwa Mi MIX jest z Xiaomi już od wielu lat. Pierwszy reprezentant tej serii miał swoją premierę w październiku 2016 roku. Mimo to nie może tu pochwalić się pierwszeństwem, ponieważ Meizu MIX miał premierę dwa miesiące wcześniej. Co prawda był to inteligentny zegarek, a nie smartfon. Sąd jednak uznał, że te kategorie są zbyt bliskie sobie, aby zezwolić Xiaomi na rejestrację znaku.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy