ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android 10 dla Xiaomi Mi Mix 3 już jest – firma przygotowała stabilną aktualizację

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Xiaomi Mi Mix 3 okazał się smartfonem jednocześnie przełomowym i na swój sposób zabijający markę. Firma ponownie odmieniła koncepcję budowy smartfonów, a jednocześnie nie wykorzystała już więcej tego pomysłu. Nie pokazała też następcy, choć nie możemy zapominać o Mi Mix Alpha, który w końcu ma pojawić się w sklepach. Niemniej zostańmy przy Mi Mix 3, który lada moment na całym globie otrzyma istotną aktualizację do Androida 10 z MIUI 11. W ten sposób też najprawdopodobniej skończy się wsparcie dla tego smartfona.

Xiaomi Mi Mix 3 już wie, czym jest stabilny Android 10 na całym świecie

Xiaomi Mi Mix 4 108 Mpix

Dzisiaj Xiaomi rozpoczęło aktualizowanie Mi Mix 3 do Androida 10 z MIUI 11 na pokładzie. Jest to stabilna wersja oprogramowania i nie dotyczy wyłącznie chińskiego rynku. Co prawda obecnie niewiele rynków może potwierdzić ten fakt, ale wersje systemów, które zostały ujawnione, wskazują, że lada moment cały świat powinien móc pobrać nowy system na Mi Mix 3, który został oznaczony jako MIUI 11.0.3.0 (QEEMIXM). Ten waży niecałe 2 GB i zawiera w sobie też poprawki bezpieczeństwa datowane na luty oraz wspomina o wielu poprawkach błędów, a także optymalizacji.

Zobacz też: Mocne podzespoły w PS5 – potwierdzenie od AMD.

Z racji, że Xiaomi Mi Mix 3 to smartfon z 2018 roku, który został jedynie odświeżony w 2019 roku jako Mi Mix 3 5G (nowy układ i wsparcie dla 5G), to ciężko liczyć na to, że Chińczycy nadal będą wspierać swój model. Zapewne będą pojawiać się drobne poprawki, ale Androida 11 siłą rzeczy ciężko się spodziewać. Niemniej zawsze zostawiamy furtkę i… miło będzie się zaskoczyć, jeśli Xiaomi ma inne plany.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy