ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Chrome Web Store wyróżni najlepsze rozszerzenia

Chromebooki wkrótce będą wspierać redukcję szumów dla zewnętrznych mikrofonów

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Google pozycjonuje Chrome OS i Chromebooki jako idealne narzędzia do pracy i nauki. I to się udaje w dzisiejszych czasach pracy zdalnej i szkolnictwa. Jak na ironię pod pewnym względem są one najgorszym możliwym rozwiązaniem jeśli chodzi o te cele. Przynajmniej jeśli chodzi o czaty głosowe i wideo. Wiele aplikacji i usług wymaga bowiem systemu Windows lub macOS. Natomiast te, które działają w przeglądarkach internetowych lub z aplikacji na Androida nie zawsze działają, jak należy. Jednak nawet jeśli ten problem nie wystąpi, to pojawi się kolejny: szumy w zewnętrznych mikrofonach.

Chrome OS bez szumów w zewnętrznych mikrofonach

Chrome OS bez szumów w zewnętrznych mikrofonach

Większość platform do wideokonferencji, takich jak Zoom, Microsoft Teams i Google Meet, oferuje wymyślne i kreatywne sposoby na wycięcie szumów. Zwykle wykorzystują one jednak systemowe narzędzia do ich redukcji. Niestety Chrome OS ich nie posiada. Na szczęście to ma się już wkrótce zmienić. Nowo odkryta zmiana w kodzie źródłowym Chromium ujawnia nową flagę, za którą stoi UI redukcji szumów wejściowych.  Niestety, oznacza to również, że funkcja aktywuje się tylko dla zewnętrznych zestawów słuchawkowych, które wspierają tę funkcję. Portal Android Police zauważa, że nie obejmuje ona wsparcia dla wewnętrznych mikrofonów samych Chromebooków. To dość jasno sugeruje, że sprzęt nie obsługuje redukcji szumów, albo na obecnym etapie prac Google nie udało się jej uruchomić.

Zobacz też: NVIDIA GeForce RTX 3050 i RTX 3050 Ti – laptopy zyskają nową moc

Google ostatnio łata coraz więcej braków Chrome OS. Jakiś czas temu dodało obsługę skanerów. Miejmy nadzieję, że system ten stanie się kompletnym zestawem do pracy już niedługo. Owszem, w wielu przypadkach te braki są niezauważalne. Sam znaczną część pracy wykonuję na Chromebooku. Jednak te ograniczenia mogą całkowicie przekreślać te urządzenia dla osób, które mają tylko nieco inną specyfikę pracy, co nie powinno mieć miejsca.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy