Mogłoby się wydawać, że Chrome OS jest systemem, który skupia się głównie na pracy i edukacji. Problem w tym, że ma on spore braki w tych obydwu dziedzinach, które nie są jednak odczuwalne przez wszystkich. I tak o ile ktoś korzysta głównie z narzędzi webowych, to Chromebook może być jego najlepszym przyjacielem podczas wykonywanego zawodu. Kiedy jednak obcuje z fizycznymi dokumentami, które ma przenieść do formy cyfrowej, to trudno jest o bardziej bezużyteczny system. Wszystko z powodu obsługi skanerów, a raczej… jej braku. To się na szczęście zmienia dzięki Chrome OS 90.

Skanowanie dokumentów na Chrome OS

Skanowanie dokumentów na Chrome OS

Wielu może myśleć, że żyjemy w świecie głównie cyfrowym, ale nadal nie można uciec od papieru. Chromebooki początkowo miały problemy z drukowaniem i skanowaniem fizycznych dokumentów, ale Google na szczęście już dawno temu zajęło się tą pierwszą kwestią. Teraz przyszła kolej na skanowanie, które stanie się możliwe na tym systemie. Wraz z najnowszą aktualizacją Chrome OS, platforma otrzymuje nową aplikację Scan, która robi dokładnie to, co mówi jej nazwa: obsługuje skanery. Skanowanie może odbywać się przez Wi-Fi lub USB, ale protokół Bluetooth wciąż nie jest obsługiwany.

Zobacz też: CD Projekt RED pojawiło się na Allegro, ale gier tam nie kupisz

To jednak nie koniec nowości. Chrome OS doczekał się także własnej aplikacji diagnostycznej, która ma podawać szczegóły wszelkich napotkanych problemów z działaniem systemu. Dodatkowo aplikacja może przeprowadzać testy baterii, procesora i pamięci Chromebooka, by sprawdzić, czy coś jest nie tak. Miejmy nadzieję, że akurat ta funkcjonalność będzie jak najrzadziej potrzebna.

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.