ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
WhatsApp: informacje o statusie

Kolejna wtopa WhatsAppa – aplikacja zdradza wszystkim z kim właśnie rozmawiamy

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

WhatsApp miał niedawno sporo problemów wizerunkowych jeśli chodzi o prywatność i bezpieczeństwo. Okazuje się jednak, że przyszedł czas na o wiele poważniejsze. Jak donosi portal Niebezpiecznik możliwe jest ustalenie dokładnego statusu użytkownika WhatsAppa i to nawet w czasie. W tym nie tylko tego, kiedy był on online, ale także czy pisał w tym momencie wiadomość. To natomiast daje możliwości dość łatwego określenia komunikacji z innymi osobami.

WhatsApp: informacje o statusie

WhatsApp: informacje o statusie

Jeśli bowiem podejrzewamy, że dwie osoby ze sobą rozmawiają, to dzięki narzędziu WHATSAPP ONLINE CHECKER TOOL możemy sprawdzić historię statusów danej osoby, wpisując jej numer telefonu. Po wpisaniu dwóch numerów podejrzewanych o kontakt można natomiast porównać ich aktywności. Serwis Niebezpiecznik przygotował dość dobitny przykład wskazujący na zagrożenia związane z takimi możliwościami, dlatego też go tutaj przytoczę:

Wyobraźmy sobie następującą sytuację. Pracownik instytucji publicznej dostrzega jakieś nadużycie i daje o nim znać dziennikarzowi. Dziennikarz kontaktuje się z tą instytucją publiczną, aby uzyskać komentarz rzecznika prasowego. Dziennikarz podaje do kontaktu swój numer telefonu (to typowa praktyka). Dyrektor organizacji dostaje numer dziennikarza od rzecznika, ma też numery telefonów pracowników. Zaczyna sprawdzać, czy w ostatnich dniach czasy aktywności dziennikarza i pracowników przypadkiem się nie pokrywały.

Zobacz też: MediaTek pogłębi swoją przewagę nad Qualcommem – ten jednak nie odpuszcza

Oczywiście możemy sobie wyobrazić wiele scenariuszy tego typu. Dodatkowo ktoś może stać się bezpodstawnie oskarżony tylko dlatego, że korzystał z komunikatora o niewłaściwej porze. Cała ta sytuacja raczej nie wpłynie zbyt pozytywnie na odbiór komunikatora i może się przełożyć na dalsze odejścia.

Źródło: Niebezpiecznik

Sprawdź najnowsze wpisy