Zapowiedź serii Zenfone 8 od Asusa na pewno nie przeszła bez echa, gdyż producent chce się skupić na kompaktowych rozmiarach. Małe smartfony z Androidem zawsze traktowane są po macoszemu, co poniekąd chce zmienić właśnie tajwańska firma. Do premiery pozostało jeszcze trochę czasu, ale Asus nie pozwala nam o niej zapomnieć za sprawą kolejnych szczegółów, które są ujawniane na Twitterze. Tym razem do gry weszła wodoszczelność, co jak na Asusa jest naprawdę wyjątkowe i pokazuje przemianę.

Asus Zenfone 8 będzie wodoszczelny i zaoferuje gniazdo słuchawkowe

Wodoszczelność w smartfonach z pewnością nie jest niczym nowym i dla niektórych producentów to już standard we flagowych propozycjach. Niektórzy wręcz uważają, że to powinien być ogólny standard, a nie miły dodatek w ramach najdroższych urządzeń. Tym sposobem wiemy, że Asus Zenfone 8 faktycznie będzie chroniony od wody i pyłu, co potwierdza certyfikat IP68. Ciekawostka? Będzie to pierwszy w historii smartfon Asusa, który otrzymał ten stopień ochrony.

W ramach przypomnienia – pod koniec kwietnia firma zapowiedziała, że wraca też gniazdo słuchawkowe do flagowego Zenfone’a. Także ten smartfon pokaże się z otworem w ekranie na aparat.

Zobacz też: Czas na porządek w Sklepie Play – Google wprowadza nowe wytyczne.

Premiera serii Asus Zenfone 8 odbędzie się 12 maja, więc już całkiem niedługo. Z pewnością będzie to seria urządzeń, więc Tajwańczycy mają jeszcze dużo w zanadrzu do odkrycia, a na pewno trzeba pochwalić firmę, że na razie utrzymywanie tajemnic wychodzi jej bardzo dobrze. Oby tak zostało do końca, a sama prezentacja będzie zdecydowanie ciekawsza.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.