Wiele osób wciąż narzeka, że smartfony stają się zbyt duże, za mało poręczne. Na rynku nie znajdziemy wielu propozycji, które byłyby małe i jednocześnie odpowiednio mocne, nie mówiąc już o flagowcach. W tym miejscu pojawia się Asus, który właśnie zapowiedział Zenfone 8 z bardzo chwytliwym hasłem promocyjnym. W końcu co może oznaczać Duża wydajność i Kompaktowy rozmiar? Dla tych samych osób, co na początku, jest to oczywiście przepis na sukces.

Asus Zenfone 8 ma być małym smartfonem, ale wciąż flagowcem

asus zenfone 8 zapowiedz

Asus Zenfone 8 ujrzy światło dzienne 12 maja o godzinie 19:00. Z racji, że wszystkie szczegóły zapowiedzi już Wam przedstawiłem, tak wciąż wiemy niewiele na temat tego smartfona. W sumie to pierwszą niewiadomą jest, czy będzie to jeden model, czy cała rodzina. Z racji, że Zenfone 7 wprowadził podział na bazowy model i odmianę z dopiskiem Pro (podkręcony procesor), tak samo może być tym razem. Przechodząc płynnie do plotek, już wcześniej spodziewaliśmy się, że Asus będzie chciał zmierzyć się z iPhonem 12 Mini. Dlatego też niewykluczone, że kompaktowy rozmiar będzie odnosił się do trzeciego reprezentanta – Zenfone 8 Mini? Tymczasem w Sieci pojawiły się testy tajwańskiego flagowca w GeekBench, więc wiemy, że nie zabraknie Snapdragona 888. Czy wciąż będzie obecny obracany aparat? Sądząc po zaproszeniach, jest taka szansa. Firma wysłała redakcjom szkła, które mają obrazować wielkość tajemniczego modelu.

asus zenfone 8 zapowiedz

Zobacz też: Filtruj obraźliwe wiadomości na Instagramie.

Wszystkiego dowiemy się już za niecałe 3 tygodnie. Planowane przez Asusa wydarzenie można będzie oglądać na specjalnej stronie. Jakby nie patrzeć, ta firma ostatnio potrafi się wyróżnić na rynku smartfonów, więc tym razem zapewne będzie podobnie.

Źródło: GSM Arena, Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.