Jabra PanaCast 50 oraz PanaCast 20 to nowe urządzenia, które znajdą zastosowanie zarówno w biurowej, jak i domowej przestrzeni. Tutaj firma postawiła na kilka rzeczy, a najważniejszą z nich zdaje się być wygoda użytkowania. To też przykład na to, że hybrydowa praca stała się naszą rzeczywistością, a producent doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Oto, co mają do zaoferowania nowe produkty od Jabra.

Jabra PanaCast 50

Jabra PanaCast 50

Pandemia sprawiła, że praca zdalna lub hybrydowa stała się naszą codziennością. Nowe rozwiązania od Jabra są przykładem na to, jak cała pandemia zmieniła rynek pracy. O wiele chętniej sięga się teraz po kamery wbudowane w laptopy czy te w smartfonach. Jednak do przygotowania profesjonalnego spotkania czasem to nie wystarczy. I tutaj ma być pomocne właśnie Jabra PanaCast 50. To rozwiązanie, które sprawdzi się w firmach, choć oczywiście można zastosować je także w domu. Tutaj jednak mogłoby się marnować, a to ze względu na niektóre funkcje, które posiada urządzenie.

Jabra PanaCast 50 ma być wyjątkowe proste w instalacji oraz obsłudze. Urządzenie współpracuje z Microsoft Teams czy Zoom, ale ma także być kompatybilne z innymi popularnymi platformami tego typu. Na pokładzie znajdują się trzy kamery (13 Mpix każda), które zapewniają 180-stopniowe pole widzenia oraz jakość 4K. Jabra PanaCast 50 ma także osiem mikrofonów, które mają precyzyjnie wykrywać głos w pomieszczeniu. Do tego dochodzą cztery głośniki (dwa 50-milimetrowe niskotonowe i dwa 20-milimetrowe wysokotonowe).

Zobacz też: Nowe zapowiedzi od Netflix – jest na co czekać.

Funkcja Virtual Director wykorzystuje algorytmy Jabra do tego, by automatycznie regulować kadr i umieszczać w nim najważniejsze momenty spotkania. Ma to sprawić, że widzowie będą się czuć tak, jakby byli na miejscu. Do tego urządzenie wyposażono w algorytmy, które mogą liczyć, ile osób przebywa na sali. Ma to być w pełni anonimowe, a posłużyć jedynie do tego, by przekazywać informacje o liczbie osób na spotkaniu czy tym, czy sala nie jest przepełniona. Poniżej znajdziecie najważniejsze cechy sprzętu, które w informacji prasowej umieścił producent. Ile będzie kosztować PanaCast 50? Cenę ustalono na 1065 euro, czyli około 4860 złotych. Sprzęt w sprzedaży pojawi się w połowie czerwca.

Najważniejsze cechy Jabra PanaCast 50

  • Imponująca jakość dźwięku światowego lidera w dziedzinie profesjonalnych rozwiązań audio
  • Wyjątkowo szerokie, 180-stopniowe pole widzenia, obejmujące wszystkich uczestników spotkania z zachowaniem bezpiecznej odległości
  • Funkcja Virtual Director inteligentnie dostosowująca wideo w czasie rzeczywistym, by wzmocnić poczucie udziału w spotkaniu
  • Funkcje Safety Capacity i Room Usage Insights generujące anonimowe dane o zajętości wszystkich pomieszczeń konferencyjnych
  • Połączony z siecią system umożliwiający łatwe zarządzanie zdalne i dostarczanie danych
  • Transmisja strumieniowa zawartości tablicy w czasie rzeczywistym ułatwiająca zdalną współpracę
  • Niezwykle zaawansowana architektura systemu oraz dwa wbudowane procesory sztucznej inteligencji do przetwarzania brzegowego, umożliwiające korzystanie z zaawansowanych funkcji
  • Szybka konfiguracja plug and play oraz maksymalna łatwość obsługi
  • Łatwy montaż przy użyciu uchwytu ściennego, podstawki na stół i uchwytu ekranowego (VESA)
  • Współpraca z Microsoft Teams, Microsoft Teams Rooms, Zoom oraz Zoom Rooms i optymalizacja pod kątem wszystkich najpopularniejszych platform UC.

Jabra PanaCast 20

Jabra PanaCast 20

Tutaj mamy już znacznie bardziej kompaktowe urządzenie, które spokojnie będzie można wykorzystać w domowym zaciszu. PanaCast 20 ma oferować wideo o rozdzielczości 4K Ultra HD i HDR. Do tego dochodzi jeszcze personalizowany Inteligentny zoom. Funkcja ma kadrować głównego użytkownika tak, by zawsze znajdował się w centrum uwagi niezależnie od otoczenia. Nie zabrakło także automatycznej korekcji oświetlenia. Na pokładzie jest także funkcja „obraz w obrazie”, a konstrukcja urządzenia ma zapewnić odpowiednią osłonę obiektywu tak, by nic mu się nie stało podczas przenoszenia. Jabra PanaCast 20 ma trafić do sprzedaży 1 sierpnia, a cenę ustalono na 267 euro (około 1220 złotych). Dalej sporo, ale Jabra przyzwyczaiła nas do jakościowych produktów i wygląda na to, że seria PanaCast nie odbiega od wyznaczonych przez firmę standardów.

Źródło: Jabra informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.