ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huion piórkowe tablety

Firma Huion pokazała nowe piórkowe tablety graficzne – to urządzenia dla artystów

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Huion obchodzi dziesięciolecie swojego istnienia – z tej okazji firma pokazała dziś nowe piórkowe tablety. H420X, H580X i H620X to urządzenia stworzone z myślą o artystach. Przyjrzyjmy się zaprezentowanym modelom nieco bliżej.

Co oferują nowe tablety piórkowe od Huion?

Producent postawił przed nowymi tabletami następujące zadanie: urządzenia mają sprawić, by praca z nimi przypominała rysowanie tradycyjnymi metodami. Huion chwali nową serię, zapewniając, że reprezentuje ona zupełnie nowy poziom, jeśli chodzi o parametry i design.

H420X, H580X i H610X nie mają przycisków na panelu. Dzięki temu grubość urządzeń wynosi nie więcej niż 8 mm. Tablety posiadają zaokrąglone krawędzie oraz zwężoną podpórkę na dłonie. W zamyśle producenta ma to pozwolić na redukcję zmęczenia rąk. H420X to najbardziej kompaktowy model z zaprezentowanych dzisiaj urządzeń. Jego grupą docelową są osoby, które potrzebują sprzętu do szybkiego szkicowania. H580X i H610X charakteryzują się natomiast 8 programowalnymi przyciskami i szerszym obszarem roboczym. Tablety mają dać użytkownikom możliwość realizowania twórczych pomysłów.

Czytaj także: TSMC, Samsung i inni wielcy producenci elektroniki będą rozmawiać z prezydentem USA

Nowe urządzenia współpracują z systemami operacyjnymi Windows (wersja 7 lub nowsza), macOS (wersja 10.12 lub nowsza), Android (wersja 6.0 lub nowsza) oraz ChromeOS (wersja 88 lub nowsza). Rysik PW100 działa bez baterii oraz wykorzystuje technologię rezonansu elektromagnetycznego. Wykrywa 8192 stopnie nacisku, by zapewnić wyraźne i realistyczne kontury.

źródło: PR Newswire, zdjęcia: Huion

Sprawdź najnowsze wpisy