ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei nowe technologie kamer

Huawei jeszcze mocniej skupia się na nagrywaniu obrazu – producent zaprezentował szereg nowych technolgii

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Huawei zorganizował premierę nowych produktów, oraz ogłosił kilka nowych technologii. Tym razem nie chodzi tu jednak o smartfony, a o urządzenia związane z przetwarzaniem obrazu, czyli fotografią i rejestracją filmów. Tym samym gigant zamierza wykorzystać to, w czym jest naprawdę dobry, poza branżą smartfonową. Biorąc pod uwagę kłody rzucane mu pod nogi przez USA, taki krok jest jak najbardziej sensowny, zwłaszcza, że gigant projektuje swoje rozwiązania z myślą o klientach biznesowych.

Huawei nowe technologie kamer

Huawei nowe technologie kamer
Fot. Huawei

Zacznijmy jednak od technologii. AI Ultra-Light Camera 2.0 posiada ulepszony algorytm, co zapewnia wyższą jakość obrazu. Dodatkowo rozpoznawanie obiektów jest dokładniejsze dzięki algorytmowi sieci neuronowej. Inteligentne światło dodatkowe jest również ulepszone, a jego intensywność jest automatycznie dostosowywana przez całą dobę. Jest też AI Dual-Spectrum Thermal Imaging Camera 2.0, która osiąga większą odległość i wcześniejsze wykrywanie iskier. Co ważniejsze, sama odległość ich wykrywania również została poprawiona względem poprzedniej wersji.

Zobacz też: Qualcomm może odetchnąć – największy od lat pozew antymonopolowy został wycofany

Technologia Eco Camera 2.0 obsługuje połączenie wielu metod dystrybucji energii z większą pojemnością magazynowania energii, bardziej elastycznym zdalnym wybudzaniem na żądanie i szerszym zakresem wykrywania. Tym samym sprawdzi się wszędzie tam, gdzie korzystamy z kamer bezprzewodowych bez stałego źródła zasilania. Rozwiązanie Holographic Interaction Solution 2.0 wspiera pozyskiwanie wszystkich elementów maszynowych, nie-ludzkich i ludzkich oraz racjonalnie optymalizuje sterowanie sygnałem.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy