Czy się to nam podoba, czy nie, smartfony stały się obecnie bardzo potężną platformą gamingową. Nic więc dziwnego, że studia deweloperskie coraz chętniej patrzą właśnie w tym kierunku. Koszty stworzenia mobilnej gry są z pewnością niższe niż na inne platformy, a niejednokrotnie generowane przez nie zyski przewyższają większe tytuły. Jednym z fenomenów mobilnego gamingu jest z pewnością Genshin Impact, które generuje ogromne zyski.

Mobilne Genshin Impact zostało grą, która najszybciej zarobiła miliard dolarów

mobilne Genshin Impact

Z ostatnich raportów przedstawionych przez Sensor Tower na temat Genshin Impact wynika, że jest to obecnie jedna z najbardziej popularnych gier mobilnych na rynku. Nic więc dziwnego, że od swojej premiery we wrześniu zeszłego roku gra wygenerowała przeszło 1 mld USD. Oczywiście mowa tutaj tylko i wyłącznie o wersji na urządzenie mobilne. Duża w tym na pewno zasługa faktu, że jest to tytuł free-to-play, a wybranie takiego modelu płatności okazało się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Już po premierze mobilne Genshin Impact zarobiło ponad 100 milionów dolarów w niecałe 2 tygodnie, dzięki czemu twórcom szybko zwróciły się zainwestowane w grę pieniądze. Osiągnięcie 1 miliarda dolarów w tak krótkim czasie sprawiło, że stworzony przez Chińczyków tytuł stał się najszybciej zarabiającą grą mobilną w historii. Do tego czasu tytuł ten należał do Pokemon GO, które jednak potrzebowało aż 8 miesięcy na osiągnięcie tego pułapu.

Zobacz także: Gry w dniu premiery w Xbox Game Pass – do usługi trafi ponad 20 tytułów

Osiągnięta przez Genshin Impact kwota jest z pewnością jeszcze większa. Należy pamiętać, że gra dostępna jest również na innych platformach, takich jak PC, PlayStation 4 i PS5. Ma ona również pojawić się w niedalekiej przyszłości na Nintendo Switch, gdzie również z pewnością osiągnie spory sukces. Wydaje się, że w najbliższych miesiącach twórcy Genshin Impact będą mogli cieszyć się kolejnymi rekordowymi przychodami. Niesłabnąca popularność gry, a także ciągły jej rozwój sprawią, że gracze chętniej sięgną do swoich portfeli. Należy pamiętać, że jak na darmowy tytuł przystało, w Genshin Impact mikropłatności są na porządku dziennym i niejednokrotnie są zachętą do szybszego progresu w grze.

Źródło: Sensor Tower

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.