Genshin Impact to najnowsze dzieło chińskiego producenta miHoYo. Po dość pozytywnych recenzjach gra stała się niesamowicie popularna na całym świecie. Główną tego zasługą jest model free to play. Grę można pobrać na komputery PC, PlayStation 4 oraz urządzenia z systemem Android i iOS. Po kilku tygodniach od premiery twórcy mają powody do radości. Właśnie podzielili się ze światem informacjami na temat zysków wygenerowanych przez Genshin Impact.

Genshin Impact przynosi wielomilionowe zyski na platformach mobilnych

W pierwszym miesiący na rynku gra zarobiła na Androidzie oraz sprzęcie Apple ponad 245 milionów dolarów. Tworzenie gier free to play jak widać, bardzo się opłaca. Należy pamiętać, że kwota ta nie uwzględnia pozostałych dwóch platform, na których naturalnie także można wydawać pieniądze. Szkoda, że miHoYo nie pochwaliło się, ile pieniążków wydali posiadacze pecetów oraz konsoli Sony. Być może kwota nie jest aż tak imponująca. Nie zmienia to jednak faktu, że Gensin Impact zarabia i to sporo. W Google Play licznik pobrań przekroczył 10 milionów. Już jutro pojawi się spory dodatek, dzięki któremu gra zostanie znacznie rozbudowana. Pojawią się nowe postacie oraz dodatkowe misje. Zmianie ulegnie także kilka elementów rozgrywki. Mają głównie ułatwić zabawę i sprawić, że nowi gracze szybciej odnajdą się w dość skomplikowanym systemie nagród, lootu, ulepszania postaci, broni oraz talentów.

Zobacz także: Zewnętrzne testy mobilnego Diablo Immortal wkrótce się rozpoczną

Genshin Impact przyciąga do siebie graczy nie tylko przez model free to play. Jednym z najważniejszych plusów gry jest tzw. cross save. Działa on między PC a urządzeniem mobilnym. Oznacza to, że rozpoczynając grę na PC, możemy ją kontynuować na smartfonie i odwrotnie. Niestety osoby, które grają na PlayStation 4, zostały pominięte. Nie mogą skorzystać z dobrodziejstw wspomnianej opcji. Być może wkrótce się to zmieni. Jednak konkretny termin nie został jeszcze podany. Najnowsze dzieło miHoYo zmierza także na dwie kolejne platformy. Wkrótce powinien pojawić się na Nintendo Switch oraz na PlayStation 5.

Źródło: miHoYo, TechSpot, Reddit, informacja własna

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.