Od czasu premiery Nintendo Switch minęły w tym roku już 4 lata. Przez ten czas, japoński handheld zyskał na świecie wielu fanów, wyprzedzając w ilości sprzedanych sztuk Game Boy Advance. Od pewnego czasu w sieci coraz częściej pojawiają się plotki o nowej wersji konsoli w postaci Nintendo Switch Pro. Najnowszy przeciek sugeruje, jakoby nowa wersja konsoli miała zostać wyposażona w nowe SoC od NVIDII, który wspierać ma technologię DLSS.

Nintendo Switch Pro otrzyma GPU wspierające technologię DLSS

Nintendo Switch Pro DLSS

Wprowadzenie wsparcia dla DLSS do Nintendo Switch Pro sprawi, że konsola oferować będzie rozgrywkę w rozdzielczości 4K po podłączeniu do telewizora UHD. Deep Learning Super Sampling jest to technologia opracowana przez NVIDIĘ i po raz pierwszy wprowadzona wraz z kartami graficznymi z serii RTX 20XX. Jej działanie polega na tym, że renderuje obsługiwane gry w rozdzielczości niższej niż natywna, a następnie skaluje je do rozdzielczości natywnej. Dzięki temu gracze mogą cieszyć się jednocześnie wyższą rozdzielczością oraz większą ilością klatek na sekundę. Jakie jednak GPU zdecydują się wykorzystać twórcy Nintendo Switch Pro? Z najnowszych doniesień wynika, że będzie to NVIDIA Lovelace, czyli niezapowiedziana jeszcze generacja zastępujące Ampere. Na tę chwilę nie znamy żadnych szczegółów dotyczących nowych układów. Jednak jego zastosowanie pozwoli Nintendo Switch Pro na wsparcie obrazu 4K w trybie stacjonarnym.

Zobacz także: Sony rozszerzy wsteczną kompatybilność na PlayStation 5?

Czy technologia ta sprawi, że wszystkie wydane dotychczas gry na Nintendo Switch będą mogły z niej korzystać? Niestety nie będzie to takie proste. Deweloperzy uważają, że z techniki tej skorzystają tylko i wyłącznie nowe produkcje. Jest to spowodowane faktem, że do obsługi DLSS wymagane est zaprogramowanie specjalnego kodu. Z wcześniejszych przecieków wynika także, że Nintendo wyceni ten sprzęt na 399 USD. Będzie to więc o 100 USD więcej niż trzeba było zapłacić za podstawowy model. Oprócz tego nowy model ma zaoferować 7-calowy ekran OLED od Samsunga, który miałby wyświetlać obraz w 720p. Czy wprowadzone zmiany spowodują, że Nintendo Switch Pro osiągnie sukces na rynku? Zmiany w nowym modelu są nieuniknione, jeśli Nintendo nie chce stracić klientów na rzecz konkurencji.

Źródło: Screenrant

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.