Kilka dni temu w sieci pojawiła się informacja, jakoby Sony chciało wyłączyć PS Store dla PlayStation 3, PSP oraz PS Vita. Na reakcje fanów nie trzeba było długo czekać, a w komentarzach od razu pojawiły się negatywne głosy na temat japońskiego koncernu. Na pierwszy rzut oka jest to niezbyt przemyślana decyzja ze strony Sony. Ale czy jednak tak jest na pewno? Według najnowszych doniesień firma planuje rozszerzyć wsteczną kompatybilność właśnie o tytuły z wcześniej konsol.

PlayStation 5 być może otrzyma bardziej rozbudowaną kompatybilność wsteczną

PlayStation 5 kompatybilność wsteczna

Na tę chwilę, PlayStation 5 uruchamia tylko i wyłącznie tytuły, które ukazały się na konsoli czwartej generacji. Wszystko jednak wskazuje, że opcja odpalenia starszych gier może w końcu się pojawić. Wszystko za sprawą zgłoszonego przez Sony patentu. Ma on pozwalać graczom na zdobywanie trofeów w grach uruchomionych poprzez emulację na PlayStation 5. Jasno wskazuje to, że Sony planuje wprowadzenie możliwość zagrania w starsze tytuły na swojej nowej konsoli. Być może w końcu japońska firma obierze podobny kierunek co konkurencja, u której wsteczna kompatybilność działa już od poprzedniej generacji. Fakt, że tych gier nie jest może na konsolach Xbox oszałamiająco dużo, jednak możliwość zagrania w wybrane tytuły z Xbox 360 czy oryginalnej konsoli robi dobre wrażenie. Stworzenie odpowiedniego emulatora dla PS5 sprawi, że siła nostalgii zacznie ze zdwojoną siłą działać na wielu fanów marki na całym świecie.

PlayStation 5 kompatybilność wsteczna

Zobacz także: Składany smartfon Xiaomi jeszcze w tym miesiącu – seria Mi Mix powraca

Na razie nie wiadomo, czy Sony faktycznie pracuje nad takim rozwiązaniem. Trzeba pamiętać, że zgłoszenie wniosku o patent nie zawsze oznacza, że dana funkcja zostanie wprowadzona. Wydaje się jednak, że Sony w końcu zrozumiało, jak ważna dla niektórych graczy PlayStation 5 jest kompatybilność wsteczna. Wszak jej brak był jedną z najczęściej wytykanych wad nowej konsoli. Jeśli jednak emulacja na PS5 okaże się prawda, to Sony już niedługo zdecyduje się na przekazanie oficjalnych informacji. Rozszerzona wsteczna kompatybilność na PlayStation 5 byłaby prawdziwym game changerem.

Źródło: Wipo

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.